Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

2011 yılında faaliyete başlayan Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi aynı yıl içerisinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen ilgili lisansı almıştır. Sektörde toptan elektrik satışı yapan şirket müşterilerine ucuz elektrik ulaştırmayı hedeflemektedir. Buna ek olarak elektrik üretimi de yapan şems Enerji edindiği tecrübelerini piyasaya aktarmayı hedeflemektedir. Buna yönelik olarak enerjiyi verimli kullanmak için şirket danışmanlık da yapmaktadır.

Şirket tarafından sunulan indirimli elektrik enerjisi satışı hizmetinden yararlanabilmek için serbest tüketici olmak gereklidir. Serbest tüketici, ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini istediği tedarikçiden alma hakkına sahip olan tüketici manasına gelmektedir. Günümüz koşullarında serbest tüketici olarak sayılmak için yıllık tüketim miktarının 2400 kWh olması gerekmektedir. Bu durumum meskenler için de geçerlidir.

Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti.

Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından sunulan indirimli elektriği tedarik edebilmek için mesken, firma ya da işletme olmak fark etmemekte, burada önemli olan nokta serbest tüketici olmaktır. Elektrik tedarik şirketini Şems Enerji’den yana kullanan tüketiciler için geçiş süreci dört aşamadan meydana gelmektedir. İlk aşamada müşteri bir aylık elektrik faturasını incelenmek üzere şirkete göndermektedir. İkinci aşamada şirkete ait müşteri temsilcisi ilgili tüketici ile irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. Bunun neticesinde onay verilirse müşteriye kargo yolu ile sözleşme yollanmaktadır. Bu sözleşme imzalandıktan sonra tekrar şirkete geri yollanır. Son aşama ise başvuru sonucu aşamasıdır. Bu aşamada müşteri kaydının yapılmasının ardından EPİAŞ onay süreci beklenmektedir.

Şems Enerji Elektrik Enerjisi

Şems Enerji Elektrik Enerjisi Toptan Satış İth. İhr. Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde indirimli elektrik alabilmek için başvuru esnasında bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler içerisinde son fatura fotokopisi, ticari işletmeler için şirket imza sirküleri fotokopisi, kimlik fotokopisi, doldurulmuş ve imzalanmış olan Şems Enerji elektrik satış sözleşmesi, hem doldurulmuş hem de imzalanmış enerji alım satım bildirim formu ve aynı şekilde hazırlanmış perakende satış sözleşmesi sona erdirme talep formu yer almaktadır. Bu belgelerin hepsinin doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması önem taşımaktadır. Böylelikle geçiş süreci hız kazanmakta ve ilgili tüketici kısa süre İçerisinde Şems Elektrik Enerjisi bünyesinde yer almaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+