Rwe Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Rwe Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

Rwe Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi 2010 yılında Denizli ilinin Honaz ilçesinde RWE ve Turcas olarak uzmanlıkların birleşmesiyle kurulmuştur. 2010 yılında başlayan bu işbirliği doğalgaz kombine çevrim santrali ile başlangıç vermiştir. Yapılan kuruluşun amacı güvenilir ve çevre dostu olan elektrik santralini işletmek ve kurulduğu bölgede uzun süreli olarak kalkınmayı sağlamaktır.

Alanında tecrübeli olan iki uzman şirketin bir araya gelmesi sektörde önemli adımlar atılmasına yardımcı olmuştur. Çevre dostu, uluslar arası standartlara uyum sağlayan, yenilikçi ve modern üretim sağlayan santraller ile Rwe Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi enerji mevzuatı hükümlerine uygun şekilde faaliyet göstermektedir. Şirkete ait Denizli doğal gaz çevrim elektrik santrali organize sanayi bölgesinin doğusunda ve Kaklık Beldesi’nin iki kilometre kuzeyinde yer almaktadır. 2013 yılında faaliyete başlayan bu santral yaklaşık yüzde elli altı oranında verimlilik göstermektedir. Bu sayede şirket ülke enerji ihtiyacının karşılanmasına önemli derecede katkı sağlamaktadır.

Rwe Enerji Toptan Satış A. Ş

RWE grubu enerji ticareti ve konvansiyonel enerji üretimi olmak üzere iki alanda faaliyet göstermektedir. Bu sayede Avrupa’nın bütün enerji sisteminin enerji ikmal güvenliği ve işlerliği bakımından vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Şirketin bunun yanı sıra sahip olduğu innogy SE faaliyetlerinin üçüncü ayağı olarak geçmektedir. Tüm bu özellikleri ile Rwe Enerji Toptan Satış A. Ş Avrupa’da önde gelen elektrik üretim şirketlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Şirketin elektrik üretim kapasitesi kırk bin megawatt üzerindedir. Özellikle sadece Almanya’da bulunan santraller elektriğin üçte birini karşılamaya yetmektedir. Şirketin Türkiye faaliyeti ise 2008 yılında ilk iştirakini kurmasıyla başlamıştır. Bu sayede RWE Enerji ülke içerisinde sürdürülebilir değerler zincirine önemli katkılarda bulunmaktadır.

RWE Enerjinin faaliyet gösterdiği ülkelere bakıldığında bunlar içerisinde Almanya, Birleşik Krallık ve Hollanda gibi ülkeler yer almaktadır. Burada güçlü derecede faaliyet gösteren şirket Avrupa’daki en verimli ve en modern elektrik santrallerine sahip olması ile bilinmektedir. Aynı zamanda şirketin ticari bölümü de bulunmakta ve bu bölüm hem enerji hem de enerjiyle ilgili kıymetler bakımından uluslar arası ticaret pazarında faal durumdadır.

Rwe Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi Avrupa’da önde gelen beş gaz ve elektrik şirketinden biri olarak bilinmektedir. Şirketin Türkiye’deki ilk yatırımı Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali olup santral çevresi tesis ödülüne sahiptir. Şirket ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak adına www.rwe.com internet sitesi ziyaret edilebilir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+