Rönesans Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

28/05/2018 - Şirketler

Rönesans Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

Rönesans Holding’in bağlı şirketlerinden biri olanRönesans Enerjibünyesinde sunulan elektrik enerjisi uzun yıllardan bu yana adından söz ettirmektedir. Holding’in inşaat sektöründe yaptığı yatırımlardan yararlanan şirket bunu stratejik amaçlarına ulaşabilmek için kullanmaktadır. 2007 yılında kurulan Rönesans Enerji hızlı bir ivme gösteren Türk enerji piyasasında yatırım olanaklarını değerlendirebilmeyi hedeflemektedir.

Şirket bünyesinde son derece deneyimli bir personel kadrosu bulunmaktadır. Kurulduğu gün itibariyle şirket faaliyetlerine ilk olarak yenilebilir enerji kaynakları ile başlamıştır. Özellikle hidroelektrik santraller bu noktada ön plana çıkmaktadır. Şirketin buna yönelik olarak ilk yatırımı Karabük civarında Hidroelektrik Santrali inşa etmesi olmuştur. Bu santralin kurulmasını ve kırk yıl boyunca işletilmesini öngören lisansı alan Rönesans bu sayede sektördeki ilk yatırımına başlamıştır, santral 2009 yılından itibaren enerji üretmiştir.

Rönesans Elektrik Enerji Toptan Satış A. Ş

2013 yılının Şubat ayından itibaren şirkete ait olan ve Yeşilırmak Nehri üzerinde yer alan Osmancık ve Kale hidroelektrik santralleri faaliyete geçmiştir. 2010 yılının Mart ayında santralin işletilmesi için gerekli lisansı alan Rönesans Enerji Kars Aras Nehri’nin üzerinde Sena Hidroelektrik Santralini kurmuş ve 2013 yılının Ağustos ayından itibaren santral faaliyete açılmıştır. Aynı yılın Aralık ayından itibaren ise Erzurum Özlüce Hidroelektrik Santrali inşa edilmiştir. 2016 yılında da Şanlıurfa Hidroelektrik Santralini de üretim portföyüne dahil eden şirket kurulu gücünü üst seviyelere çıkarmıştır.

Rönesans enerji ticareti yapan şirketler ile endekse bağlı olarak, sabit fiyatlı ve çeşitli modeller çerçevesinde enerji alış satışı yapmaktadır. Buna ek olarak ülke genelinde enerji tüketiminin fazla olduğu kurumsal müşteriler için elektrik maliyetlerini düşürmeye yönelik olarak tedarik çözümleri sunulmaktadır.

Rönesans Elektrik Enerji

Rönesans Elektrik Enerji Toptan Satış A. Şbünyesinde elektrik üretimi, satışı ve ticareti yapılmaktadır. Elektrik üretimi için şirketin inşa ettiği ve sonradan bünyesine dahil ettiği hidroelektrik santraller kullanılmaktadır. Üretilen elektriğin satışı ise serbest tüketicilere yönelik olarak yapılmakta ve çeşitli elektrik tedarik çözümleri sunulmaktadır.

Rönesans Elektrikbünyesinde sunulan elektrik tedarik çözümlerinin içerisinde iskontolu tarife, sabit fiyatlı tarife ve esnek tedarik gibi seçenekler yer almaktadır. Sabit fiyatlı tarifede sözleşme süresi boyunca elektrik tedariki sabit fiyat üzerinden yapılmaktadır. Bu seçeneklere yönelik olarak yapılan tedarik anlaşması çerçevesinde aylık elektrik faturası tüketiciye gönderilmekte ve faturalar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yayımlanan ulusal elektrik tarifesi ile karşılaştırılabilir nitelikte olmaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+