Aksa Enerji Ticaret Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Aksa Enerji Ticaret Anonim Şirketi

Aksa enerji, 1997 yılında kazancı holding olarak kurulmuştur. Ülkemizin enerji sektörün de hizmet veren en büyük şirketidir. Aksa enerjinin hedefi global bir firma olabilmektedir. Halka açık serbest enerji tüketimi hizmeti vermektedir. Yatırım bütçesi ve enerji üretim kapasitesi gelişmiştir. Şirketin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Afrika kıtasında santralleri bulunmaktadır. Aksa enerji, projelendirme, satın alma, inşaat ve montaja kadar tüm santral kurulum hizmeti vermektedir. Bu işlemleri ise, yetkin ve alanında uzman kişiler tarafından yapmaktadır. Aksa enerji, doğal gaz, linyit, hidroelektrik ve akaryakıt kaynaklarından, elektrik enerjisi üretmektedir. Halı hazırda kurulmuş elektrik santrallerinin bakımını ve onarımını da yapmaktadır. Acil enerji santrallerine ihtiyaç duyan ülkelere kurulum hizmeti vermektedir.

Bu sayede yatırımlarını uluslararası platforma taşımıştır. Aynı zamanda, ülkelerin enerji ihtiyaçlarına uzun süreli ve garantili satış anlaşmaların imzalamaktadır. Böylece iş ortaklarına hızlı ve etkin çözümler sunmaktadır. Kuzek Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan santral kurumları sonrasında uluslararası bir firma olmayı hedef edinmiştir. Bu sebeple globalleşme yolundaki ilk adımı 2015 yılında atmıştır. Firmanın diğer bir hedefi ise, verimlilik ve sürdürebilir enerji kaynaklarını araştırmaktır. Bu sebeple Afrika kıtasında enerji kaynaklarını araştırmaya başlamıştır. K.K.TC, Gana, mali cumhuriyeti ülkeleri ile enerji satış ve santral kurumlum anlaşmaları yapmıştır. Bu sayede yurtdışı çalışmalarına hız kazandırmış ve ekonomik yatırımlarını arttırmıştır.

Aksa Enerji Ticaret Anonim Şirketi

Aksa enerji ticaret anonim şirketinin çalışmalarının sonucu, EIRIS tarafından değerlendirilmiştir. Aldığı puanlar ile, enerji üretim sektöründe ilk sıraya yerleşmiştir. 2010 yılında Aksa enerji. %21.4 oranındaki hissesi, İstanbul borsasında işlem görmeye başlamıştır. Şirket, 2015 yılında sürdürebilirlik endeksine girmeyi başaran 14 şirketten biridir. 2017 yılında Elektrik dağıtım hizmetleri ve üretim faaliyetleri artmıştır. Aksa enerji, her insanın ihtiyaca göre elektrik enerjisi kullanmasını sağlamıştır. Teknolojik yenilikleri yakından takip etmektedir. İş yatırımlarını ve çözüm ortaklığını bir adım öne taşımıştır. Elektrik üretiminin tamamen doğal bir şekilde yapılmasını ön, bir gören çalışma sistemine sahiptir.

Aksa enerji ticaret anonim şirketi, sanayi sektöründe kullanılan elektriği hesaplamaktadır. Her işletmeye özgü kampanyaları ile ekonominize katkıda sağlamaktadır. Üretim kalitesi güvenli kullanım üzerine kurulmuştur. Aksa enerjinin toplam yatırım gücü, 389 KW’tır. Afrika’da 3 enerji santrali ile bölgenin en büyük enerji şirketi konumundadır. Türkiye’nin birçok bölgesinde de çalışmalarına devam etmektedir. Aksa enerji, mümkün olan tüm yakıt ve doğal kaynaklardan en ekonomik ve verim elektrik üretimini sağlamaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+