Ağaoğlu Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Ağaoğlu Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

2008 yılında faaliyete başlayan Ağaoğlu Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi 2010 yılının Mart ayına gelindiğinde ilk rüzgar enerjisi santralini tamamlamıştır. Kurulduğu günden itibaren başarılı adımlarla yoluna devam eden şirket on altı tane şirketin yer aldığı enerji grubu ile yoluna devam etmektedir. Şirket bünyesinde bugüne dek bir hidroelektrik santral, dört tane rüzgar enerjisi santrali ve bir kojen santrali tamamlanmıştır. Kojen santrali ısı ve elektrik enerjisinin aynı sistemden birlikte üretildiği sistemler olarak bilinmektedir. Bu santrallerin kuruluş yıllarına bakıldığında 2010 yılında Mersin ve 2011 yılında Şah rüzgar enerjisi santrali, 2012 yılında bu santrallere ek yatırımlar yapılmıştır. 2013 yılına gelindiğinde Ayazma kojenerasyon santrali diğer santraller arasına dahil edilmiştir. Edincik rüzgar enerjisi santrali ise 2014 yılında üretime başlamıştır. 2016 yılında Umutlu hidroelektrik santrali ve 2017 yılında Seferihisar rüzgar enerjisi santralleri de işletmeye alınan projeler arasında yer almaktadır.

Ağaoğlu Enerji Toptan Satış A. Ş

Ağaoğlu Enerji Toptan Satış A. Ş olarak şirket dört rüzgar santrali projesi üretim lisansına sahiptir. Buna ek olarak dört hidroelektrik santral projesinin yatırımları da devam etmektedir. Şirket olarak doğal ve çevre dostu enerji kaynaklarına yatırım yapmak temel hedefler arasında yer almaktadır. Buna yönelik olarak yatırım alanları arasında su, jeotermal, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi yer almaktadır. Ağaoğlu Enerji sektörde yaptığı yatırımlar ile ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak ve mevcut kaynakları en verimli şekilde kullanmak için çalışmalarını devam ettirmektedir. Buna yönelik olarak şirket temiz enerjiyi yaşam enerjisi olarak görmekte ve enerji sektöründe yer alan firmalar arasında lider firma olmak için çaba sarf etmektedir.

Kurulduğu gün itibariyle Ağaoğlu Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi enerjide dışa bağımlılığı azaltarak ülkedeki yenilenebilir enerji potansiyelini değerlendirmeye çalışmaktadır. Buna göre şirket hedefleri arasında 2020 yılında 1000 MW enerji yatırımı gerçekleştirmek yer almaktadır. Ayrıca enerjinin verimli şekilde kullanılması hedefine yönelik olarak trijenerasyon ve kojenarasyon enerji santrallerine de yatırım yapmak amaçlanmaktadır.

Ağaoğlu Enerji

Ağaoğlu Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi müşterilerinin beklentilerini ve ihtiyaçlarını dikkate almaktadır. Bunun neticesinde müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı hedefleyen şirket son teknolojik gelişmeleri takip etmekte, bunları hizmet kapsamına dahil etmektedir. Ayrıca sektörle alakalı yürürlükte olan yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde faaliyet gösteren şirket güvenli çalışma alanları yaratmaktadır. Şirket ile alakalı detaylı bilgilere ulaşmak için www.agaogluenerji.com internet sitesi ziyaret edilebilir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+