İpragaz Anonim Şirketi

27/05/2018 - Şirketler

İpragaz Anonim Şirketi

1961 yılında Eureka Metal A.Ş ismi ile kurulanİpragaz Anonim Şirketikuruluşundan bir sonraki yıl Türkiye’nin ilk resmi sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini İzmit Yarımca’da faaliyete geçirmiştir. Bu sayede sektördeki ilk tüp dolumunu da gerçekleştirmiştir. 1966 yılına gelindiğinde İpragaz A. Ş Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşmiştir. İpragaz adını alması da bu olayla birlikte olmuştur.

1992 yılında İpragaz özelleşmiş ve Fransız firması olan Primagaz bünyesine dahil edilmiştir. Daha sonra 1999 yılına gelindiğinde Primagaz dünya çapında en büyük LPG dağıtım firması olan Hollandalı SHV Enerji tarafından satın alınmış ve böylece İpragaz A. Ş de SHV Enerji ailesinde yerini almıştır.

SHV Energy yaklaşık yirmi sekiz ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyanın en büyük LPG satış hacmine sahip olan SHV Energy yaklaşık yüz yıldan fazladır iş yerlerine ve son tüketicilere enerji sağlamaktadır.

İpragaz A. Ş

Türkiye’de likit petrol gaz (LPG)’nin öncüsü olanİpragaz A. Şülke içerisindeki en büyük firmalar arasında yer almaktadır. Buna ek olarak hem ülke içinde hem de ülke dışında şirketin sağlamış olduğu geniş istihdam olanakları sayesinde kurulduğu günden bu yana İpragaz ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Şirketin merkez ofisi İstanbul’da yer almaktadır. Bunun yanı sıra ülke genelinde çeşitli ofisleri ve bölge müdürlükleri de bulunmaktadır.

İpragazAnonim Şirketi 1996 yılında ülkede ilk resmi doğal gaz istasyonunu açmıştır. O günden itibaren otogaz segmentinde de faaliyet göstermeye başlayan İpragaz ticari ve özel araçlara fayda sağlamaktadır. Şirketin sıvılaştırılmış doğal gaz faaliyetleri 2004 itibariyle başlamış ve o günden itibaren ülke genelinde bulunan sanayi ve ticari müşterilere hizmet verilmektedir.

İpragaz Anonim Şirketi Ve Elektrik

Enerji sektöründe güçlü markalardan olan İpragaz, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışına sahiptir. Şirket sektörde önemli bir oyuncu olmayı amaçlamaktadır. Buna yönelik olarak gelişmiş hizmet ağına ve deneyimli satış kadrosuna sahiptir. Kurulduğu günden bu yana İpragaz Anonim Şirketi ülkenin enerji ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadır. Elektrik sektörüne girdiği günden itibaren şirket ülkenin dört bir yanına ulaşmayı başarmıştır. Buna göre köyden şehirlere, evlerden işyerlerine pek çok noktada İpragaz elektrik hizmetinden yararlanılmaktadır.

Çevreci elektrik enerjisini tüketiciler ile buluşturan İpragaz elektrik Eylül 2012 tarihinden itibaren bu alanda faaliyete başlamıştır. Bu sayede tüketicilerİpragaz Elektrikile indirimli elektrik kullanmakta ve böylelikle aylık elektrik maliyetinden tasarruf etmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+