Elektrik Tasarrufu İçin Düşünülmüş Tasarım

14/02/2018 - Elektrik Tasarrufu

Elektrik Tasarrufu İçin Düşünülmüş Tasarım

Gelişen teknolojiyle birlikte elektrik hayatımız için adeta bir zorunluluk haline geldi. Bu tabi ki faturalar bazında birçok problemi de beraberinde getirdi diyebiliriz. Özellikle elektrik faturalarının kabarık olması kullanıcıların en büyük sorunu. Bu sebeple elektrik tasarrufu adına tasarruf planlamaları yapılmakta. Elektrik tasarrufu için yapılmış ilginç bir tasarım bulunmakta. Bu cep dostu, tasarruf tasarımını inceleyelim.

Karmaşık kablo Düzenine Son!

Bu elektrik dostu ürün, yapısı itibariyle karmaşık kablo düzeninin önüne geçiyor. Tasarım itibariyle anlatacak olursak eğer, masanızın kenarına koymuş olduğunuz modül dizisinde, her modül monitör ve aygıtlarla iletişim halinde olarak tamamıyla bağımsız bir enerji tüketimi sağlıyor. Böylelikle uzatma kablosu olarak kullanmış olduğunuz kabloların karmaşık düzeni yerine masanıza koymuş olduğunuz bu modüller sayesinde dizayn olarak göze hitap ettiğini söyleyebiliriz.

%10’luk Enerji Tasarrufu Elde Edebilirsiniz

Gilles Belley’in hayata geçirmiş olduğu bu tasarım sayesinde dizayn düzeninin yanı sıra elektrik tasarrufu sağlamanıza da yardımcı oluyor. Bahsetmiş olduğumuz modüllerin birbirinden bağımsız çalışması ve günümüzde birçok elektrikli aygıtın sahip olduğu bekleme moduyla bir tasarruf elde ediliyor. Tasarımda kullanılan adaptörler, kullanıcıya israf etmiş olduğu elektriği gösteriyor. Işıklı yapısı sayesinde fark edecek olduğunuz bu bildirime üç dakika içinde cevap vermediğiniz zaman aygıt kendini kapatıyor. Kendini otomatik olarak kapatması sayesinde ve kullanıcıya israf ettiği elektriği bildirim halinde göstermesi sayesinde elektrik tasarrufunu katkı da sağladığını söyleyebiliriz. Elektrik tasarrufu konusunda daha fazla bilgi için okumaya devam edin.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+