Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

8 Mayıs 2013 tarihinde kurulan Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi enerji piyasası sektöründe faaliyet göstermektedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen toptan satış lisansına sahip olan şirket toptan elektrik satışı yapan firmalar arasında yer almaktadır. Gaziantep ilinde Burak Mahallesi Sani Konukoğlu Bulvarı No: 221 adresinde hizmet vermektedir.

Elektrik piyasası lisans hükümleri yönetmeliği çerçevesinde faaliyet gösteren Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararına yönelik hizmet vermektedir. Elektrik enerjisi ya da kapasitesinin satışını yapan şirket buna ek olarak şirket ana sözleşmesindeki işler ile de ilgilenmektedir. Kurulduğu günden bu yana Enko Enerji sektörde sürekli gelişim göstermiştir.

Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret A. Ş.

Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret A. Ş. Tüketicilerin aylık maliyetlerini azaltarak indirimli elektrik kullanmalarına imkan vermektedir. Bunun için gerekli tüm bilgi, deneyim ve teknik donanıma sahip olan şirket kapasite gelişimine yönelik çözümler üretmektedir. Verimlilik ve müşteri memnuniyeti anlayışı sayesinde elektrik tedariki yapılan müşteri portföyü her geçen gün daha da genişlemektedir. Şirketin sağladığı indirimli elektrik olanağından yararlanabilmek için serbest tüketici kapsamında yer almak gerekmektedir.

Serbest tüketici kapsamında yer alabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen aylık elektrik kullanım miktarının üzerinde kulanım yapılması gerekmektedir. Bu miktar her yıl güncellenmektedir. Bu miktarın üzerinde olan kişiler kendi elektrik tedarik şirketini seçebilme hakkı elde etmektedir. Dolayısıyla serbest tüketici olarak tercihini Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi için kullanan tüketiciler avantajlı olmaktadır.

Enko Enerji

Enerji piyasasında yer alan firmalar arasında Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen toptan satış lisansını yirmi yıl süreliğine almıştır. Alınan bu lisans sayesinde şirket enerji piyasasında aktif rol alabilmektedir. Şirket bünyesinde sunulan indirimli ve ucuz elektrik imkanından yararlanabilmek için abonelik başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu başvuru için ilk aşamada ilgili tüketiciye yönelik olan irtibat bilgileri ve aylık ortalama elektrik kullanım miktarı ile mevcut elektrik faturasına ihtiyaç vardır. Bu sayede tüketicinin elektrik kullanım miktarı incelenmekte ve şirket yetkilileri tarafından ona yönelik olarak fiyat teklifi yapılmaktadır. Bu teklif tüketici tarafından kabul edildiğinde abonelik işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Enko Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde elektrik tedarik edilmeye başlandığında aylık elektrik maliyetinde azalma meydana gelmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+