Desa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi

01/03/2018 - Şirketler

Desa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi

Yaşar topluluğuna ait olarak 1996 yılında kurulanDesa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketitopluluğun otoprodüktör grubu şirketi olarak geçmektedir. Şirket Tek dışında kalan şirketlerin elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı yapması konusunda olanak sağlamaktadır. Kuruluş yıllarında grup şirketlerin enerji sıkıntısı çekmemesi adına ve üretim kayıpları yaşanmaması için enerji sürekliliğini sağlayan Desa enerji hayata geçirilmiştir. Kurulduğu ilk iki yıl içerisinde yerel üretim tesisleri sayesinde maliyet avantajı sağlayarak ortaklarına ucuz ve sürekli enerji sunmuştur. Buna ek olarak Desa enerji ısı enerjisi üretebilme avantajına sahiptir ve bu sayede kar elde etmektedir.

Desa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret A.Ş.

Desa Enerji, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan üretim lisansı almıştır. Bunun neticesinde kurulu gücü 9,8 MW olan Pınarbaşı Santralında elektrik ve ısı enerjisi üretmekte, bunu doğalgaz kullanarak yapmaktadır. Aynı zamanda topluma yönelik sunduğu hizmetleri kesintisiz şekilde devam ettirmektedir. Üretim yaptığı Pınarbaşı Santralinde yönelik çevre izni bulunmaktadır. Ayrıca Pınarbaşı Santralı Tevsi Projesi için de Çevresel Etki Gerekli Değildir belgesine de sahiptir. 2016 yılında tamamlanan bu proje ile kurulu kapasitesinin daha da artırılacağı belirtilmiştir.

Desa Enerji Ve Yaşar Topluluğu

Desa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi

Sektörel bazda pek çok alanda faaliyet gösteren Yaşar topluluğu 1941 yılında boya atılımı ile üretime adım atmıştır. Türkiye’nin yerli boya üretimine sahip olan firma edindiği bilgi ve deneyimler ile o günden bu güne dek büyüyerek yoluna devam etmiştir. Yaşar bünyesindeki faaliyet alanları ve şirketler incelendiğinde Desa enerji bunlar içerisinde ticaret ve hizmet kanalında yer almaktadır. Desa enerji haricinde bu kategorideDesa Elektrik, Arev Gayrimenkul, Yaşar Bilgi İşlem, Yaşar Dış ticaret gibi firmalar bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan Desa elektrik mevzuata uygun şekilde elektrik enerjisi ticareti yapmak ve bunun toptan, perakende satışını gerçekleştirmek görevini üstlenmektedir. Ayrıca enerji ithalat ve ihracatı da faaliyet kapsamında sayılmaktadır. Firma 2016 yılında EPDK tarafından elektrik enerjisi lisansı almıştır.

Desa Elektrik Enerjisi

İzmir ilinin Konak bölgesinde faaliyet gösteren Desa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi 8 Nisan 2016 tarihinde tescil edilmiştir. Firmaya EPDK tarafından verilen elektrik lisansı 2036 yılına dek devam etmektedir. İzmir ticaret odasına kayıtlı olanDesa Elektrik Enerjisi Tedarik Ve Toptan Satış Ticaret A.Ş.kullanıcılara yönelik elektrik hizmeti ile yoluna devam etmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+