İdeal Perakende Elektrik Satış Anonim Şirketi

01/03/2018 - Şirketler

İdeal Perakende Elektrik Satış Anonim Şirketi

İdeal Perakende Elektrik Satış Anonim Şirketielektrik enerjisinin dağıtımı, üretimi, elektriğin kaynaktan alınıp son kullanıcıya kadar iletimi, dağıtım sisteminin işletilmesi gibi amaçlarla faaliyet göstermektedir. İzmir’in Konak ilçesinde hizmet veren şirket 16 Aralık 2015 tarihinde tescil edilmiştir. Aynı zamanda İzmir Ticaret Odası’na kayıtlıdır.

İdeal perakende elektrikEnerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından verilen tedarik lisansını 21 Ocak 2016 tarihinde almıştır. Bu sayede elektrik enerjisini toptan ya da perakende şekilde satabilmekte, ihracat, ithalat ve ticaret gibi faaliyetler yapabilmektedir. Verilen yetki ile tüzel kişilikler tedarik zincirine dahil olabilmektedir.

İdeal elektrik serbest tüketicilere kaliteli ve uygun fiyatlı elektrik enerjisi sunmak amacıyla yola çıkmıştır. Bu amaçla Avrupa’da müşterilerin yüzde doksan dörtlük kısmında müşteri memnuniyetini sağlamış ve Türkiye’de enerji piyasasında ciddi yatırımlara imza atmıştır.

İdeal Perakende Elektrik Satış A. Ş.

İdeal elektrik tercih edildiğinde serbest tüketiciler çalıştıkları elektrik şirketini değiştirmiş ve indirimli elektrik kullanmaya başlamış olmaktadır. Bu geçiş sürecinde tüketiciler herhangi bir elektrik kesintisi sorunu yaşamamaktadır. Ayrıca elektriğin kalitesinde, sayaç okuma görevlisinde ve teknik destek veren kişide de değişme olmamaktadır. Buna ek olarak mevcut elektrik tesisatı da değişmemekte, aynı tesisat üzerinden elektrik kullanımı devam etmektedir.

İdeal Perakende Elektrik Satış Anonim Şirketi Başvuru

İdeal elektrik tarafından sunulan indirimli elektrikten yararlanabilmek için başvuruda bulunmak ve gerekli belgeleri temin etmek gerekmektedir. Bu belgeler mesken, ticarethane ve sanayi abonelikleri için farklılık göstermektedir. Mesken aboneliklerinde ikili anlaşma formu, TC kimlik fotokopisi ve son aya ait fatura gerekmektedir. Ticarethane aboneliklerinde ise meskene ek olarak vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi ve ticaret sicil belgesine ihtiyaç vardır. Sanayi aboneliklerinde ticaret sicil belgesi yerine sanayi sicil belgesi kullanılmaktadır.

İdeal Perakende Elektrik Satış A.Ş.başvuru için şirketin internet sitesi üzerinden hemen başvur sekmesi açılır ve adı, soyadı, TC kimlik numarası, eposta adresi, şehir, ilçe, adres ve telefon numarası girilir. Ayrıca son aya ait fatura da eklenti olarak siteye yüklenir.

İdeal Elektrik

İdeal Perakende Elektrik Satış Anonim Şirketi hakkında detaylı bilgi edinmek, abonelik ile ilgili merak edilen sorulara yanıt bulabilmek için internet sitesi faydalı olmaktadır. Aynı zamanda sitede yer alan adres ve telefon numarası bilgilerinden de firma ile iletişim kurmak mümkündür. Bu sayede serbest tüketiciler dilediklerindeİdeal elektrikile indirimli elektrikten yararlanabilmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+