Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Perakende satış faaliyetlerinin yerine getirilmesi amacıyla kurulan Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi,Türkerler Holding bünyesindeki grup şirketlerinden biridir. Şirket bünyesinde serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapılmaktadır. Yaklaşık altı yüz bin müşteriye elektrik tedarik eden Vangölü elektrik, özel tedarikçi unvanına sahiptir. Bunun yanı sıra görevli perakende satış şirketi kimliğine de sahip olan şirket farklı tedarikçi firmalar aracılığıyla elektrik temin edemeyen tüm bölgelerdeki müşterilere son kaynak tedariki görevini de üstlenmektedir.

Şirketin kuruluşu 14.12.2012 tarihinde Van Ticaret siciline tescil edilmesiyle gerçekleşmiştir. Buna ek olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen 27.12.2012 tarihli perakende satış lisansı ile şirket elektrik satış faaliyetlerine başlamıştır.

Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Vangölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi İndirimli Elektrik

Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış A. Ş bünyesinde indirimli elektrikten yararlanabilmek için şartların sağlanıp başvuru yapılması gerekmektedir. Buna yönelik olarak teklif almak için şirketin resmi internet sitesindeki gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Bu bilgiler içerisinde adı, soyadı, aylık fatura tutarı, eposta, cep telefonu, il, ilçe, mahalle, köy ve adres gibi bilgiler yer almaktadır. Bilgiler doldurulduktan sonra gönder butonuna tıklanarak teklif talebinde bulunulmaktadır. Yapılan teklifin kabul edilebilmesi için temel koşul aylık elektrik faturası tutarının seksen iki liranın üzerinde olmasıdır.

Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış A. Ş Abonelik İşlemleri

Türkerler Vangölü Elektrik abonelik işlemleri, elektriğin kullanılacağı yere göre değişmektedir. Bunlar kendi arasında mesken aboneliği, ticarethane aboneliği, şantiye aboneliği, tarımsal sulama, sanayi, ibadethane aboneliği olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar içerisinden mesken aboneliği için gerekli belgeler incelendiğinde abone olunmak istenen tesisat numarası, abonelik beyannamesi, nüfus cüzdanı aslı ve doğal afet sigortaları kurumundan alınacak poliçeye ihtiyaç vardır. Mesken aboneliğinde ortak kullanım ya da şehit aileleri ve muharip/malul gaziler için istenen belgeler farklılık göstermektedir.

Abonelik işlemleri gerçekleştirildikten sonra bilgi güncellemesi yapmak isteyen aboneler için Türkerler Vangölü Elektrik Perakende Satış A. Ş çağrı merkezini aramak yeterli olmaktadır. Çağrı merkezine ait irtibat numarası: 0850 211 24 24, Whatsapp iletişim hattı: 0538 651 55 55

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından onaylanan ve yayımlanan elektrik tarifeleri üçer aylık şeklinde düzenlenmektedir. Vangölü elektrik bünyesinde elektrik tedarikini gerçekleştirecek tüketiciler için elektrik fiyatları yapılan anlaşmalara göre belirlenmektedir. Ayrıca hesap yöntemi ile hesaplanan bu fiyatlar daha sonra müşterilerin faturasına yansıtılmaktadır. Gelen elektrik faturaları şirkete ait ödeme noktaları aracılığıyla ödenebilmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+