Ayen Elektrik Ticaret Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Ayen Enerji bağlı ortaklığı olan Ayen Elektrik Ticaret Anonim Şirketi 2002 yılında kurulmuştur. Kurulduğu gün itibariyle büyük başarılara imza atan Ayen elektriğin Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde toptan satış lisansı bulunmaktadır. Şirketin temel noktası elektrik enerjisi satışı yapmaktadır. Bu kapsamda serbest tüketiciler ile ikili anlaşma yaparak piyasada elektrik enerjisi alım satımı gerçekleşmektedir. Sunulan elektrik hizmetinde amaç tüketicilere en uygun elektrik hizmetini sağlayarak daha fazla hizmet bölgesine ulaşmaktır. Bu kapsamda faaliyet gösterilen nokta sayısı günden güne daha da artmaktadır.

Ayen Elektrik Ticaret Anonim Şirketi

Ayen Elektrik : Doğru Strateji

Ayen Elektrik, müşterilerinin aklını karıştıracak teklifler yerine öncelikle ilgili müşteriye yönelik analiz yapmakta ve kendisine en uygun teklifi sunmaktadır. Şirkete ait tüm mali tablolar ve finansal bilançolar halka açık şekilde tutulmakta ve bu da müşteriler için avantaj sağlamaktadır. Şirket bünyesinde müşterilere tedarik edilen enerji pek çok kaynaktan meydana gelmektedir. Bu sayede şirket sektörde yer alan olumsuz dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmektedir. Dolayısıyla müşteriler de olumsuz durumlar ile karşılaşmamaktadır.

Ayen Elektrik Ticaret A. Ş

Yüzde on beşi halka açık olan Ayen Elektrik Ticaret A. Ş, Ayen Enerji grup şirketlerinden biridir. Kuruluştaki amaç sektörde tercih edilen firmaların önünde gelmektir. İlerleyen dönemlerde şirket bünyesinde bulunan yenilenebilir enerji yüzdesini artırarak müşterilerine en düşük maliyet ile elektrik enerjisi temin etmeye başlamıştır. Buna ek olarak şirket müşterilerine elektrik enerjisi alım satımına yönelik bilgi vermekte, insanların serbest piyasadan yararlanabilmeleri konusunda gerekli tüm destek sağlanmaktadır.

Ayen Elektrik: Tarifeler

Ayen Elektrik bünyesinde uygulanan tarifeler sanayi müşterisi, ticari müşteriler ve konut müşterileri için üç kola ayrılmaktadır. Konut müşterileri açısından bakıldığında sabit indirim oranlı ve sabit fiyat garantili tarife uygulanmaktadır. Sabit indirim oranlı pakette TEDAŞ tarife grubu üzerinden sabit oranlı indirim yapılmaktadır. Maliyet hesaplarını TEDAŞ aktif enerji satış bedeline göre hesaplayan tüketiciler için oldukça avantajlı bir pakettir.

Sabit fiyat garantili pakete bakıldığında ise bu pakette sunulan aktif enerji satış fiyatı sözleşme bitimine kadar geçerlidir. Sadece dağıtım bölgelerinin sistem kullanım bedellerini meydana getiren kalemlerde farklılık olması tarifeyi etkilemektedir. Tarifeye endeksli paketten farklı olarak bu pakette piyasada meydana gelen fiyat dalgalanmaları tüketiciyi sıfıra yakın derecede etkilemektedir. Ticari müşteriler için bakıldığında ise bu paketlere ek olarak gaz tarifesine bağlı ve spot piyasaya bağlı paketler bulunmaktadır. Bunlarla ilgili tüm bilgilendirme Ayen Elektrik tarafından yapılmaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+