Çelikler Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Çelikler Holding bünyesinde bulunan Çelikler Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi ülke genelinde enerji sektöründe son derece önemli bir yere sahiptir. Şirket bünyesinde faaliyet gösteren pek çok elektrik santralinin bulunması elektrik ticaretinde ve üretiminde şirketin ciddi bir yer edinmesini sağlamaktadır. Buna göre şirkete ait enerji yatırımlarına bakıldığında bunlar içerisinde Çelikler Seyitömer Termik Santrali, Pamukören Jeotermal Elektrik Üretim Tesisleri, Sultanhisar Jeotermal Elektrik Üretim Tesisleri, Ören Regülatörü Ve Hidroelektrik Santrali, Ilıca Regülatörü ve HES, Orhaneli Termik Santrali, Rixos Grand Ankara Doğalgaz Santrali ve Tunçbilek Termik Santrali yer almaktadır. Bu santrallerin hepsi ülkenin enerji üretimine önemli katkılar sağlamakta, pek çok tüketicinin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamaktadır. Seyitömer, Tunçbilek ve Orhaneli santralleri linyit ile ön plana çıkmaktadır. Ören HES hidroelektrik, geriye kalan santraller ise jeotermal enerji üretimi yapmaktadır.

Çelikler Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi

5 Nisan 2012 tarihinde tescil edilen Çelikler Elektrik Enerji Toptan Satış A. Ş yönetiminde Osman Çelik, Tahir Çelik ve Hasan Çelik gibi isimler bulunmaktadır. Ankara Ticaret Odasına kayıtlı olan şirket Nenehatun Caddesi No: 104 Gaziosmanpaşa Çankaya Ankara adresinde hizmet vermektedir. Enerji kullanımında başta Ankara bölgesi tüketicilerine hizmet veren şirket elektrik ticareti yapmaktadır. Şirket bünyesinde uzman personel kadrosu, ciddi seviyede bilgi birikimi ve geniş makine ekipman bulunmaktadır. Bu sayede ülke genelinde en büyük alt yapı ve üst yapı projeleri Çelikler Elektrik Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi tarafından rahatlıkla ve profesyonel şekilde yapılmaktadır.

Çelikler Elektrik Enerji, enerji üretiminde Hidroelektrik, jeotermal ve termik santrallerden yararlanmaktadır. Kapasite bakımından oldukça yüksek olan bu santraller sayesinde ülke enerji ihtiyacının önemli bir bölümü Çelikler Elektrik bünyesinde sağlanmaktadır.

Çelikler Holding bünyesinde enerji sektöründe aktif santral sayısı dokuz olarak geçmektedir. Yapılan açıklamalara göre şirketin yıllık yaklaşık üretimi 6.628 GWh iken yenilenebilir enerji gücü 153 MWe şeklinde belirtilmektedir. Şirketin bağlı olduğu Çelikler Holding başta enerji olmak üzere inşaat- taahhüt, hazır beton, turizm ve madencilik gibi sektörlerde de faaliyet göstermektedir. 1958 yılında temeli atılan şirket faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir. Enerji sektöründe yapılan yatırımlara bakıldığında şirketin Seyitömer Termik Santralini 2012 yılında almıştır. 2007 yılında ise Hidroelektrik santral ve jeotermal proje çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalara yönelik olarak detaylı tüm bilgiler Çelikler Holding resmi internet sitesinde yer almaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+