Sakarya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Sakarya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Sakarya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi yani SEPAŞ, 1 Ocak 2013 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Ve Denetleme Kurulu’nun Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırmasına İlişkin Usul ve Esaslar isimli kararına bağlı kalınarak dağıtım şirketinden ayrılıp kurulmuştur. Şirket Akkök Holding ve CEZ Group ortaklığına dayanmaktadır. Uzun yıllardan bu yana gelen tecrübesi ile SEPAŞ ülke içerisinde önemli yere sahip enerji şirketleri arasında yer almaktadır.

SEPAŞ Enerji’nin görevli tedarik şirketi kapsamında Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli illeri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ülkenin dört bir yanında yaklaşık 1,6 milyon müşteriye sahip olan SEPAŞ çalışma ve müşteri ağını her geçen gün daha da büyütmektedir.

Sakarya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (SEPAŞ)

Sakarya Elektrik Perakende Satış A. Ş hizmet verirken müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmakta, bunları karşılamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Arz talep dengesini dikkate alarak müşteri odaklı çalışan SEPAŞ, hızlı ve yaratıcı çözümler sunmaktadır. Buna ek olarak sürekli gelişim ve değişim içinde olmaya çaba sarf eden Sakarya Elektrik paydaşları için sürdürülebilir bir değer yaratmaktadır. Bundan dolayı dünya çapında öncü bir şirket olmayı hedef edinmekte ve bunu gerçekleştirmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Kocaeli İzmit’te faaliyet gösteren SEPAŞ, ülke kaynaklarını etkin ve verimli şekilde kullanmakta, müşterilerini anlayarak onları memnun etmek için çalışmalar yapmaktadır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığında Özlem Ataünal bulunmaktadır. Yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Petr Dokladal yapmaktadır.

Sakarya Elektrik Perakende Satış A. Ş Müşteri Hizmetleri

SEPAŞ Müşteri Hizmetleri pek çok konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bunlar içerisinde ödeme kanalları, hizmet merkezleri, yetkili ödeme noktaları, yeni sözleşme hesabı bulmak, talep, öneri, şikayet gibi konular yer almaktadır. Şirket aynı zamanda verimlilik, müşteri odaklılık, güvenilirlik ve sorumluluk sahibi olmak gibi konulara her zaman öncelik vermektedir.

Sakarya Elektrik

Sakarya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi bünyesinde tarife uygulanmaktadır. Bunun için serbest tüketiciler ile sözleşme imzalanmakta ve onların indirimli elektrikten yararlanmaları sağlanmaktadır. Serbest tüketici olabilmek için aylık elektrik faturasının ortalama yetmiş beş liranın üzerinde olması gerekmektedir. 2017 yılı için belirlenen bu limit Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından güncellenmektedir. Kurum tarafından belirlenen şartları sağlayan tüketicilerle sözleşme imzalandıktan sonra indirimli elektrik kullanımına hak kazanılmaktadır. Bunun için sözleşmeden sonraki ayın birinci gününün gelmesi yeterlidir. Önemli olan nokta işlemlerin doğru ve eksiksiz şekilde yapılmasıdır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+