Elektriğimizi Satın Alırken Nasıl Tasarruf Ederiz?

14/02/2018 - Elektrik Tasarrufu

Elektriğimizi Satın Alırken Nasıl Tasarruf Ederiz?

Elektriği kullanırken birçok yönden tasarruf edebiliriz (Elektrikten tasarruf etmenin yolları hakkında bilgi almak için tıklayınız). Evimizdeki birçok teknolojik aleti daha doğru şekilde kullanarak faturalarınızda ciddi değişimler gözleyebilirsiniz. Peki elektriği kullanırken tasarruf etmenin yanında satın alırken ve faturaları öderken de tasarruflu kullanmanın yolları var mıdır?

Tabii ki kullanırken olduğu gibi satın alırken de elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Serbest tüketici başvurusunda bulunarak elektriği normalde ödediğinizden daha uygun fiyatlara, kendinize uygun kampanyaları seçerek edinebilirsiniz. Birçok elektrik dağıtım şirketi bu konuda çeşitli kampanyaları sağlamaktadır. Ancak serbest tüketici olmak için serbest tüketici limitini geçiyor olmanız gerekmektedir. Serbest tüketici limiti abone grubu fark etmeksizin 74 TL’den başlıyor. Eğer elektrik faturanız 74 TL’yi geçiyorsa serbest tüketici olmak için ücretsiz başvurabilirsiniz.

Tüketicilerin indirimli elektriğin kullanımı ve satın alımı konusunda doğru stratejiler uygulaması gerekmektedir. Bu hem kendi maddi durumlarına hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacaktır. Bu nedenle eğer aylık elektrik faturanız bu limitin üstündeyse size sunulan bu imkandan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Serbest tüketici olmak için bağlı olduğunuz elektrik dağıtım şirketi ile iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgiler alarak elektriğinizi daha uygun fiyata kullanabilirsiniz.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+