Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret Anonim ŞirketiKahramanmaraş ilinde Karacasu Karaziyaret Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No: 1 / A Dulkadiroğlu adresinde faaliyet gösteren Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi Kipaş Holding iştiraki olarak bilinmektedir. Kahramanmaraş başta olmak üzere Adıyaman ilinde de hizmet veren şirket ortalama beş yüz binden fazla tüketiciye elektrik hizmeti sunmaktadır. Elektrik enerjisinin ya da kapasitesinin iletimi konularında hizmet veren şirket elektriğin üretim kaynağından alınıp dağıtım sistemine aktaran sistemlerin işletilmesini sağlamaktadır.

6 Mayıs 2011 tarihinde kurulan Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi Kahramanmaraş merkezli olarak kurulmuştur ve hidroelektrik enerji üretimi yapmaktadır. Şirketin bağlı bulunduğu Kipaş şirketleri 1991 yılı itibariyle sanayi kuruluşları arasında yerini almıştır. 150 MW kurulu güce sahip olan şirket hidroelektrik, jeotermal ve doğalgaz çevrim tesislerine sahiptir. Şirketin yaptıkları enerji yatırımları sürekli olarak devam etmektedir. Doğaya ve insana saygılı şekilde faaliyet gösteren şirket sunduğu hizmetleri de buna yönelik olarak şekillendirmektedir.

Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret A. Ş

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından alınan karar neticesinde faaliyet gösteren Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret A. Ş Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde hizmet vermektedir. Şirket aynı zamanda kuruldan alınan elektrik tedarik ve toptan satış lisansı ile tüketicilere elektrik enerjisi tedarik etmektedir.

Çevreye saygı ve sosyal sorumluluk anlayışları ile faaliyet gösteren Ket Kipaş Elektrik Hidroelektrik santrali ile de öne çıkmaktadır. Karaman Ermenek’te kurulu olan Balkusan Hidroelektrik santrali Karaman ilinin dördüncü büyük elektrik santrali olarak bilinmektedir. Balkusan barajı aracılığıyla ülkede 16762 kişinin ihtiyacı olduğu enerjinin tamamına yakını karşılanabilmektedir. Konut enerjisi açısından bakıldığında ise yaklaşık 17613 konutun enerji ihtiyacını karşılayabilecek üretim gücüne sahiptir.

Ket Kipaş Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ticaret Anonim Şirketi jeotermal enerji üretimi ile de dikkat çekmektedir. Aydın, İzmir ve Denizli illerinde yer alan jeotermal kuyu sondajı ve enerji üretimi yapmaktadır. Tüm bu faaliyetleri gerçekleştirebilmek için şirket Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan gerekli tüm lisansları almıştır. Buna yönelik olarak toplam yedi tane jeotermal enerji üretim tesis bulunan şirket yaklaşık 165.6 MW’lık işletmede üretim gerçekleştirmektedir. Bunlara ek olarak şirketin yakın gelecekte jeotermal enerji kaynakları ve üretimi ile ilgili yeni yatırımları da bulunmaktadır. Bu sayede şirket sektörde önemli bir yer edinmeyi hedeflemektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+