Led Aydınlatma İle Tasarrufun İpuçları

14/02/2018 - Elektrik Tasarrufu

Led Aydınlatma İle Tasarrufun İpuçları

Edison’un büyük buluşu olarak dünyamıza miras bıraktığı akkor telli lamba devri büyük bir hızla kapanıyor. Evet, yanlış duymadınız, gelişen teknolojiden lambalarda nasibini almayı başardı. Gelişen teknolojiye paralel olarak artan elektrik faturaları cep yakmaktadır. Tamda bu yüzden daha fazla tasarruf sağlayabilmek amacıyla günde sekiz saat yanık kalarak otuz beş yıl çalışabilen LED aydınlatma ürünleri, büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır. Böyle bir güce, evinizde yer vermeniz halinde, sürekli patlayan, bu nedenle de sürekli masraf çıkaran aydınlatmalara bir daha para vermeyerek büyük boyutlarda tasarruflar elde edebilirsiniz.

LED Aydınlatma İle Tasarruf Edin

Neden LED aydınlatma kullanılması gerektiğini sizlere birkaç madde halinde anlatmaya çalışacağız, umarız bu maddeler, aydınlatıcı ve tasarrufunuza fayda sağlayıcı olabilir.

  • LED aydınlatmalar; akkorlu ve enerji tasarruflu ampullere göre daha az voltajda elektrik tüketerek aynı enerjiyi üretirler.
  • LED Aydınlatma 6 WATT = 50 WATT Akkorlu Geleneksel Ampul = 13 WATT CFL olarak da adlandırılan Enerji Tasarruflu Ampuller
  • Görüldüğü üzere farklı güç tüketimleri ile eşit enerji sağlanabilmektedir. Bu durumda en az elektriği tüketerek en fazla tasarrufu sağlayan LED Aydınlatmalardır.
  • LED Aydınlatmalar, Enerji Tasarruflu CFL ampullere göre en az on kat daha uzun ömürlüdür. Buda en az on defa pahalı enerji tasarruflu CFL ürününe verilecek olan paranın cebinizde kalması demek olmaktadır.

Led Aydınlatma İle Tasarrufun İpuçları

  • Enerji tasarruflu CFL ürünleri ile Akkorlu ampuller sürekli olarak açılıp kapanmaya uygun değildir. Bu nedenle de hareket sensörlü aydınlatma düzeneklerinde kullanımı uygun değildir. Sürekli olarak yanıp sönmek, enerji tasarruflu CFL ürünlerinin ömrünü fazlasıyla kısaltırken, LED aydınlatmalar yanıp sönmekten etkilenmemektedir. Bu nedenle de LED aydınlatma ürünleri kullanıldığında, diğer ampulleri ve aydınlatma ürünlerini sürekli olarak yenileme masrafı cebinizde kalacaktır. Buda her yıl, gerçek anlamda tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Yüz bin saate kadar, yani hiç kapanmadan yaklaşık olarak on bir buçuk yıla kadar yanan ve elektrik faturasında büyük değişim sağlayacak olan ürüne LED aydınlatmalar denir. Yüksek voltajlı aydınlatma ürünleri yerine çok az voltaj ile aynı enerjiyi üretebilen LED aydınlatmaları değiştirmeniz sayesinde hem cebinizi hem de içerisinde cıva vb. ağır element barındıran aydınlatma cihazlarından kurtularak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sizde ilk fırsatta, hiç zaman kaybetmeden, evinizdeki fatura düşmanı aydınlatmaları LED aydınlatmalarla değiştirin. Bu şekilde ki küçük değişimlerle, büyük tasarruflar sağlayabilir ve aile ekonominize daha fazla katkıda bulunabilirsiniz.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+