AP Enerji Tedarik Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Enerji sektörüne 2000 yılında dahil olan Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş yenilenebilir enerji kaynakları sektöründe yer alan liderliğini enerji tedariki alanına da taşımaya karar vermiş ve böylece Adnan Polat tarafından AP Enerji Tedarik Anonim Şirketi kurulmuştur. Şirket tedarik lisansını Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından 27 Mart 2014 tarihinde almıştır.

AP enerji bünyesindeki elektrik enerjisi serbest tüketici konumunda bulunan ticarethane, mesken ve sanayiolarak kategoriler sunmaktadır. Bunun için her kategoriye ayrı tarifeler ve kampanyalar yapılmakta ve böylece tüketicilerin indirimli elektrikten yararlanarak avantaj elde etmesi sağlanmaktadır. Şirket tüketicilerine kaliteli ve çevre dostu elektrik enerjisini sunarak bu tedariki devam edeceğini garanti etmektedir.

AP Enerji Tedarik Anonim Şirketi

AP Enerji: İndirimli Elektrik

AP Enerji Tedarik A.Ş bünyesinde indirimli elektrik imkanlarından yararlanabilmek için tüketiciler ile sözleşme yapılmaktadır. Buna yönelik olarak elektrik enerjisi tedarik etmek isteyen müşterilere yönelik olarak tüketim profili değerlendirmesi yapılmakta ve en uygun tarife grubu belirlenmektedir. Bunun neticesinde müşteriye en hesaplı tarife seçeneği sunulmaktadır.

AP Enerji’ye abonelik için bazı evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu evraklar elektrik enerjisi satış sözleşmesi, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış enerji alım satım bildirim formu, sanayi tarifesinde olan aboneler için sanayi sicil belgesi, ticaret sicil kaydı, imza sirküsü, banka teminat mektubu ya da güvence bedeli makbuzu, vergi levhası ya da nüfus cüzdanı fotokopisi, BTV’den muaf olan aboneler için belediye sınırlarının dışında bulunduğuna dair resmi belgeye ihtiyaç vardır.

AP Enerji Tedarik A. Ş bünyesinde indirimli elektrikten yararlanabilmek için belli bir süreç işlemektedir. Öncelikle ilk aşamada fatura işlemleri yapılmaktadır. Burada fatura bilgileri tedarikçiye iletilmekte ve faturalar incelenip teklif hazırlanmaktadır. İkinci aşamada tüketici onayı gerçekleşmektedir. Bu aşamada tüketici kendisine yapılan teklife onay vermektedir. Daha sonraki aşamada ise sözleşme ve onay evresi gelmektedir. Bu evrede gerekle evraklar ile birlikte belgeler imzalanmakta ve gönderilmektedir. Son aşamada ise tedarik başlangıcı gerçekleşmektedir. Talebin onaylanmasından sonra kayıt işlemini takip eden ayın ilk gününden itibaren tedarik başlamaktadır.

AP Enerji: Abonelik İşlemleri

AP Enerji abonesi olmak için tüketiciler herhangi bir ek ücret ödememektedir. İndirimli elektrik alabilmek için mekanik sayaç yerine dijital sayaç olması gerekmektedir. Tedarike geçiş aşamasında bu geçiş nedeniyle herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmamaktadır. Mevcut sayaçta herhangi bir arıza meydana geldiğinde ise elektriğin bağlı bulunduğu dağıtım şirketi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+