Aras Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

30/04/2018 - Şirketler

13 Aralık 2012 tarihinde kuruluşu gerçekleşen Aras Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi aynı tarihte tescil ettirilmiştir. Şirkete ait EPS 4207-16/2512 sayılı elektrik perakende satış lisansı ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun kararı ile verilmiştir. Dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin kısmı bölünme ile ayrıştırılması Hukuki Ayrıştırılmasına İlişkin Usul Ve Esaslar kapsamında 31 Aralık 2012 tarihinde tescil ettirilmiştir. Şirket bünyesinde faaliyet gösterilen illere bakıldığında bunlar içerisinde Iğdır, Erzurum, Bayburt, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan gibi iller bulunmaktadır. Bu illerde elektrik perakende satış faaliyetini gerçekleştiren Aras Epaş, yaklaşık iki milyon iki yüz yirmi altı bin yüz elli beş kullanıcıya elektrik tedarik etmektedir.

Aras Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Aras Elektrik Ve Serbest Tüketici

Yapılan düzenlemelere göre aylık 2400 kWh üzerinde elektrik kullanan kişiler serbest tüketici kategorisine girmektedir. Bu sayede serbest tüketiciler kendi elektrik tedarikçilerini kendileri seçebilmektedir. 2017 yılının Ocak ayından yapılan bu düzenleme ile birlikte dileyen tüketiciler Aras Epsaş bünyesinde indirimli elektrik kullanabilmektedir. Tedarikçi değişimi sırasında ek hiçbir ücret ödenmemektedir. Bu süreçte öncelikle müşteri başvurusu yapılmalıdır. Başvuru esnasında gerekli belgelerin de ibraz edilmesi gerekmektedir. İkinci aşamada müşteri ile tedarikçi arasında anlaşma sağlanarak bu durum EPİAŞ’a bildirilerek onaylanır. Verilen onayın ardından ilgili müşteri indirimli elektrik kullanmaya başlamaktadır.

Araş EPŞAŞ Abonelik Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Aras Elektrik bünyesinde indirimli elektrik alabilmek için başvuru esnasında bazı belgeler de gösterilmelidir. Bu belgeler ev ve işyeri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Evlere yapılacak abonelik için istenen belgeler mevcut tedarikçi tarafından düzenlenmiş olan son aya ait elektrik faturası ve TC kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı suretidir. İşyeri elektriğine abonelik için istenen belgeler ise mevcut tedarikçi tarafından düzenlenen son aya ait elektrik faturası, İmza Beyannamesi/Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası ve faaliyet belgesi olarak belirtilmektedir.

Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş

Merkezi Muratpaşa Mahallesi Haşıl Efendi Caddesi 4/1 Yakutiye Erzurum adresinde bulunan Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş faaliyeti gösterdiği illerde pek çok hizmet noktasına sahiptir. Şirket bünyesinde elektrik temin eden tüketiciler aylık faturalarını www.arasepas.com internet sitesi üzerinden kolaylık sorgulayabilmektedir. Faturaların ödenmesi ise anlaşmalı bankalar, PTT, tüketici işlem merkezleri, internet bankacılığı ve otomatik ödeme talimatı ile kısa süre içerisinde rahatlıkla ödenebilmektedir. İndirimli elektriğe dair detaylı pek çok bilgi internet sitesinden ya da şirketin müşteri hizmetlerinden öğrenilebilmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+