Aska Enerji Toptan Satış Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

31 Temmuz 2013 tarihinde tescil edilen Aska Enerji Toptan Satış Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi İstanbul ticaret odasına kayıtlıdır. Şirketin merkezi İstanbul, Sarıyer ilçesi, İstinye Mahallesi Bostan Sokak No: 12 adresinde bulunmaktadır. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirket yetkilisi, Sıtkı AYAN olarak geçmektedir. Şirketin kuruluşunun ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na yapılan başvuru ile birlikte Aksa Enerji şirketine EPDK tarafından on yıllık süreyle geçerli olmak üzere elektrik tedarik lisansı verilmiştir. Alınan lisans ile birlikte şirket sektör içerisinde tüketicilere yönelik olarak elektrik ticareti yapmaya başlanmıştır. Özellikle serbest tüketiciler için bakıldığında bu durum önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Aska Enerji Toptan Satış Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

Aska Enerji: Serbest Tüketici

Aska Enerji Toptan Satış Sanayi Ve Ticaret A. Ş serbest tüketicilere elektrik tedarik etmektedir. Bu tedarikten yararlanabilmek için serbest tüketici özelliklerini sağlamak gerekmektedir. Bunun için aylık ödenen elektrik faturası tutarının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bu sayede tüketiciler elektrik tedarik şirketini değiştirmeye hak kazanmaktadır. Böylelikle aylık elektrik maliyeti tüketiciler için minimum düzeylere inmektedir.

Aska Enerji elektrik enerjisini en verimli ve en hesaplı şekilde tüketicilere ulaştırmayı ilke edinmiştir. Bu kapsamda sunulan elektrik için tüketicilere farklı tarifeler uygulanmakta mesken, sanayi, ticarethane gibi kategorilere ayrılarak özel kampanyalar düzenlenmektedir. Yapılan düzenlemeler sayesinde tüketicilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun elektrik tarifesi belirlenmekte ve şirket yetkilisi tarafından fiyat teklifi yapılmaktadır. Yapılan teklifin kabul edilmesiyle birlikte aboneliğin devri aşaması başlamaktadır.

Aska Enerj: Abonelik İşlemleri

Aska Enerji bünyesinde elektrik enerjisi alabilmek için tüketici ile şirket arasında ikili anlaşma düzenlenmektedir. Şirket tarafından yapılan fiyat teklifine onay verilmesiyle birlikte iki taraf arasında sözleşme imzalanmaktadır. Aska Enerji Toptan Satış Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde elektrik tedarik edebilmek içi bazı belgelerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu belgelerin neler olduğu başvurulacak olan tarifeye göre değişiklik göstermektedir. Belgeler hakkında gerekli tüm bilgilendirme Aska Enerji uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Aska Enerji Toptan Satış bünyesinde belge ve sözleşme aşamaları tamamlandıktan sonra süreç tamamlanmakta ve tüketici kısa süre içerisinde Aska elektrik kullanımına başlamaktadır. Kullanım değişikliği aşamasında somut herhangi bir değişiklik olmamakta, elektrik kullanımında kesinti görülmemektedir. Bu aşamada sadece elektriğin tedarik edildiği firma değişmektedir. Bunun ortaya çıkardığı fark ise aylık gelen elektrik faturasında ödenecek tutarın daha düşük olmasıdır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+