Bisen Elektrik Satış Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Bisen Elektrik Satış Anonim Şirketi

20 Nisan 2011 tarihinde kurulan Bisen Elektrik Satış Anonim Şirketi Türkiye elektrik piyasasına ilişkin mevzuata uygun olarak faaliyet göstermektedir. Şirket kuruluşunda serbest enerji piyasası şartları altında rekabetçi ve kaliteli hizmet sağlama anlayışı esas alınmıştır. Kuruluşundan belli bir süre sonra şirket Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen elektrik enerjisi toptan satış lisansını almıştır. Bu lisansın alınması ile birlikte sanayi tesislerine, ticarethanelere ve meskenlere elektrik enerjisi tedarik edilmektedir. Aynı zamanda şirket hizmet ağı bakımından sadece bulunduğu bölge ile sınırlı kalmamakta sınır ötesi elektrik ticareti yapmaktadır. Bölgesel oyuncu olmayı hedeflerken şirket aynı anda sınır ötesi ortaya çıkan iş fırsatlarını da değerlendirmektedir.

Bisen Elektrik Satış A. Ş.

5 Temmuz 2011 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan yirmi yıl süre ile tedarik lisansı alan Bisen Elektrik Satış A. Ş elektrik piyasası kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Şirketin faaliyet konusunda bakıldığında elektrik enerjisi ya da kapasitesinin ticaretini yapmak yer almaktadır. Bunun yanı sıra şirket ana sözleşmesinde yer alan diğer işler de faaliyet alanı kapsamına girmektedir.

Bisen Elektrik Satış Anonim Şirketi kapsamında elektrik tedarik edebilmek için şirket internet sitesi yardımcı olmaktadır. Bunun için ilgili bölümde yer alan adı, soyadı, adres, eposta, telefon gibi bilgiler doldurulmakta ve daha sonra gönder butonuna tıklanmaktadır. Bu işlem esnasında örnek fatura ve aylık ortalama fatura tutarının da sisteme girilmesi gerekmektedir. BİSEN bünyesinde yer alan indirimli fiyatlardan yararlanmak için şirkete ulaşılması yeterli olmaktadır.

Bisen Elektrik

Bisen Elektrik Satış Anonim Şirketi bünyesinde indirimli elektrik temin edebilmek için serbest tüketici kategorisinde yer almak gerekmektedir. Bunun için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen aylık elektrik kullanım sınırının üzerinde kullanım yapılmalıdır. Bu durumda olan kişiler serbest tüketici kategorisine girmekte ve kendi elektrik tedarik şirketlerini seçebilme hakkı elde etmektedir. Bunun için belirlenen miktar her yıl EPDK tarafından güncellenmektedir. Şirketin hizmet verdiği müşteriler kendi içerisinde beş kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar mesken, ticarethane ve diğer, sanayi, tarımsal sulama ve aydınlatma olarak geçmektedir. Serbest tüketicilere elektrik enerjisi satışı için ikili anlaşma yapılmakta ve bu amaçla enerji alım satım bildirim formu kullanılmaktadır. Abonelik işlemi tamamlandıktan sonra aylık elektrik kullanımı ve buna benzer bilgilere ulaşabilmek adına şirketin internet sitesi olan www.bisen.com.tr üzerinde online işlemler bölümünden kolay bir şekilde işlem yapılabilmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+