Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

13/03/2018 - Şirketler

Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Enerjisa İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış anonimi şirketinin hisseleri Enerjisa’ ya devri 31 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşmiştir. Devir işlemi gerçekleştirmeden önce, entegrasyon süreci sayesinde, firmanın finansal çalışmaları zarar görmemiştir. Tüm çalışmalar ve projeler sorunsuz bir şekilde devam ettirilmiştir. Enerjisa İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış anonim şirketi, 2,5 milyona yakın konut ve iş yerine elektrik hizmeti vermektedir. . Enerjisa İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış anonim şirketinin sahip olduğu sistem, müşteri memnuniyeti ve kesintisiz elektriğin sağlanması için kurulmuştur. Firma, teknolojik çalışmaları yakından takip etmektedir.

Firma, bölgesinde bulunan ve serbest tüketici olmayan abonelerine, perakende satış fiyatları üzerinden elektrik dağıtım hizmeti sağlamaktadır. Bu fiyatlandırma işlemi, Enerji piyasası düzenleme kurumu tarafından belirlenmektedir. Enerjisa, enerji sektöründe önde gelen firmalar arasındadır. Bu sebeple, İstanbul Anadolu yakası elektrik dağıtım hizmeti için düzenlenen ihaleyi kazanmıştır. Ayrıca, bölgede serbest tüketici hizmeti alan abonelerine, serbest piyasa şartlarına göre belirlenmiş kurallar üzerinden elektrik tedarik ve kullanım ücretlendirmesi yapmaktadır. Bu gibi müşteriler, kullandıkları elektriği, abonelik sırasında imzalan sözleşmedeki maddelere bağlı kalmak zorundadır.

Enerjisa İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış anonim şirketi, müşterilerine güçlü altyapısı ile hizmet vermektedir. Şirketin uzun yıllara dayalı tecrübesi vardır. Bu sayede kullanılan elektriği, kesintisiz bir şekilde kullanıcılar ile buluşturulmaktadır. Enerjisa, Sabancı ve E.ON ortaklığında yönetilmektedir. Firma güçlü bir ekonomiye sahiptir. Özellikle gelişen teknolojiyi yakından takip etmektedir. Enerjisa, enerji tedarik işlemlerini, müşterileri kurduğu ilişkiler çerçevesinde yürütmektedir. Firmanın temel amacı, güvenli, ekonomik ve temiz enerji kaynaklarından elektrik üretilmesini sağlamaktır. Ayrıca, yaptığı yatırımlar sayesinde ülke ekonomisine de destek vermektedir. Şirketin milyarlarca liralık yatırımları bulunmaktadır. Enerji sektörünün gelişmesinde ve enerjinin yurtiçinde üretilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Enerjisa İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış anonim şirketinin misyonu ise, müşteri memnuniyetinde ve ekonomik elektrik dağıtım hizmetlerinde, Türkiye’de örnek gösterilen bir firma olmaktır. Ülkemizde, 14 ilde ve 20 milyon abonesine elektrik hizmeti vermektedir. Müşteri potansiyelinin yüksek olması, alanındaki başarısını göstermektedir. Ayrıca firmanın önem verdiği diğer bir konu ise, çevre faktörüdür. Yaptığı tüm çalışmalarda, çevreye zarar verecek her türlü işlemden kaçınılmaktadır. Bu ön görü ile, yenilebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik enerjisini üretmektedir.

Bu amaçla, projelerinde ve yatırımlarında güneş enerjisini, rüzgar enerjisini ve doğal yollardan üretilebilen enerji kaynaklarını kullanmaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+