Fırat Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Kazancı Holding kuruluşu olan Fırat Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi temelleri 1950 yılına kadar uzanmaktadır. 31 Aralık 2010 tarihinde Kazancı Holding’in şirketi devralmasıyla faaliyet başlamıştır. Faaliyet kapsamında bulunan illere bakıldığında bunlar içerisinde Bingöl, Elazığ, Tunceli ve Malatya illeri yer almaktadır. 01.03.2013 tarihinde ise EDAŞ ve EPSAŞ ayrışmasıyla şirket Fırat Perakende Satış olarak yoluna devam etmektedir.

Şirket bünyesinde yer alan abone sayısı sekiz yüz binin üzerindedir. Bu abonelere ait tüm tahsilât ve tahakkuk işlemleri müşteri hizmetleri merkezleri tarafından yapılmaktadır. Bu sayede şirketin hizmet kalitesi sürekli olarak artmakta ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyeti yükselmektedir.

Fırat Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Fırat Elektrik Perakende Satış A. Ş

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen tedarik lisansı ile elektrik tedariki sağlayan Fırat Elektrik Perakende Satış A. Ş, ticarethane ve mesken abonelerine hizmet vermektedir. Şirketin merkezi Elazığ ilinde bulunmaktadır ve açık adresi Cumhuriyet Mahallesi Dinçer Sokak No.8/A şeklindedir.

Elektrik faturasından tasarruf etmek isteyen tüketiciler için Fırat Elektrik, tüketicilere indirimli elektrik imkânı sunmaktadır. Mesken ve ticarethane aboneliğine ek olarak şantiye aboneliği, tarımsal sulama, ibadethane aboneliği, kurumsal abonelik, köy içme suyu aboneliği gibi imkânlar da sunulmaktadır. Sağlanan indirimli elektrikten yararlanabilmek için şirket kendi internet sitesi, online işlemler menüsünden indirimli elektrik başvurusu kabul etmektedir.

Fırat Elektrik Perakende Satış A. Ş İndirimli Elektrik Başvuru

Fırat elektrik resmi internet sitesi üzerinden indirimli elektrik başvurusu yaparken birkaç bilgiye ihtiyaç duyulmakta ve bu bilgilerin tamamının doğru, eksiksiz şekilde girilmesi gerekmektedir. Buna göre TC kimlik numarası, tesisat numarası, adı, soyadı, firma adı, eposta, cep telefonu, şehir ve semt gibi bilgiler girilmektedir. Buna ek olarak güvenlik doğrulaması da yapılmakta ve indirimli elektrik başvuru talebi oluşturulmaktadır. Başvuru tamamlanıp abonelik onayı alındıktan sonra online işlemler üzerinden kurumsal ya da bireysel giriş yapılarak aboneliğe dair tüm bilgilere ulaşmak ve ödeme gibi işlemler yapmak mümkün olmaktadır.

Fırat Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi Abonelik Devri

Fırat elektrik abonelik devri işlemleri için gerekli belgeler hangi tür abonelik olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Mesken aboneliği için gerekli belgeler başvuru dilekçesi, kimlik fotokopisi, mal sahibi ise tapu fotokopisi, kiracı ise kira sözleşmesi, zorunlu deprem sigortası poliçe fotokopisi( belediye sınırları içindeyse) ve perakende satış sözleşmesidir. Perakende satış sözleşmesi il müdürlükleri tarafından yetkili kişiler nezdinde yapılmaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+