Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi18 Ocak 2011 tarihinde kurulan Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde kurulmuş ve bu kanuna göre faaliyet göstermektedir. Şirket 2 Haziran 2011 tarihinde ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen ilgili lisansı almıştır. Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’ne kayıtlı olan şirket piyasada toptan elektrik satışı yapmaktadır. Şirketin sahip olduğu yetkilere bakıldığında bunlar içerisinde çeşitli tedarikçilerden elektrik almak ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafında belirlenen ölçütlere göre doğrudan elektrik satışı yapmak yer almaktadır.

Cengiz Holding ve Alarko Holding bünyesinde kurulan şirket üretim, satış ve dağıtım gibi özel iştiraklerin de yer alabileceği her türlü alanda hizmet vermektedir. Bu sayede şirketin müşteri portföyü her geçen gün daha da genişlemektedir.

Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış A. Ş.

Şirket iştirakleri tarafından kullanılan santrallere bakıldığında bunlar içerisinde altı tane hidroelektrik santrali, iki tane doğla gaz çevrim santrali ve bir tane kojenerasyon tesisi bulunmaktadır. Şirketin faaliyet gösterdiği alan ise Karaman, Konya, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir ve Niğde illerini kapsamaktadır. Bu bölgede yaklaşık 1,6 milyon aboneye hizmet veren Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış A. Ş. ülke içerisinde en büyük dağıtım ağlarından birinin sahibi olan MEDAŞ’ın yönetiminden de sorumludur. MEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım A. Ş. Olarak bilinmekte olan bir dağıtım şirketidir.

Enerjisiz hayat düşünülemez ilkesinden yola çıkan Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi kaliteli ve güvenli enerjiyi sunmaktadır. Bunun için çağdaş yönetim ilkeleri ve modern teknoloji imkanlarını kullanan şirket serbest tüketicilere indirimli elektrik tedarik etmektedir.

Meram Elektrik Enerjisi

Meram Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi abonesi olan tüketiciler için şirketin internet sitesi olan www.mesasenerji.com internet sitesi üzerinde online işlemler hizmeti yer almaktadır. Bu hizmet kapsamında fatura sorgulama, fatura itiraz, serbest tüketici başvurusu, tahsilat anlaşmalı bankalar ve bilgi güncelleme gibi işlemler yapılabilmektedir.

Merak Elektrik Enerjisi bünyesinde elektrik tedarik edebilmek için teklif isteme olanağı bulunmaktadır. Bunun için aylık elektrik kullanım miktarı, abonelik tipi, abone numarası, il, ilçe, telefon numarası, TC kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Buna ek olarak bir aylık elektrik faturasının da sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bunların tamamlaması ile birlikte başvuru yapılmakta olup ilgili başvuru şirket temsilcileri tarafından incelenmekte ve ilgili müşteriye kısa süre içerisinde fiyat teklifi yapılarak onaylanması beklenmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+