Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Bereket enerji grubunun iştiraki olan Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi Aydın, Muğla ve Denizli illerinde 2008 yılında kurulmuştur. 1,77 milyon müşterisi olan şirketin temel kuruluş amacı kaliteli ve kesintisiz elektriği uygun fiyatlar ile insanlara ulaştırmaktır. Başlangıç aşamasına üç il ile faaliyete başlayan Aydem Elektrik 2013 yılında Manisa ve İzmir illerinde hizmet veren Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’ni de dahil etmiş ve böylelikle gücüne güç katmıştır. Bu sayede şirketin toplam müşterilerinin sayısı 4,7 milyona kadar çıkmıştır.

Aydem Elektrik görevli olduğu bölgeler başta olmak üzere ülke genelinde serbest tüketiciler ile ikili anlaşma yapmakta, serbest olmayan tüketiciler ile perakende satış sözleşmesi yaparak elektrik enerjisinin tedarikini sağlamaktadır. Bu sayede dileyen herkes Aydem farkıyla elektrik enerjisi kullanabilmektedir.

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. Online İşlemler

Aydem Elektrik online işlemler hizmeti ile müşterilerinin borç bilgilerini internet üzerinden öğrenebilmelerine imkân sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için resmi internet sitesi üzerinden online işlemler sayfasına girilerek ücretsiz şekilde üye olunması gerekmektedir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve parola bilgisi ile daha sonra istenilen vakitte sisteme giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Online işlemler sayfasına üye olabilmek için ilk aşamada tesisat numarası, sayaç numarası ve güvenlik kodu girilmektedir. Daha sonra devam et butonuna tıklanarak birkaç dakika içerisinde üyelik işlemi tamamlanmaktadır. İşlem esnasında belirlenen şifre daha sonra unutulduğu takdirde şifremi unuttum sekmesine tıklanarak yeni şifre edinmek mümkündür. Bunun yanı sıra online işlemler sayfasında şifre güncelleme kısmı da bulunmaktadır.

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. Perakende Satış Sözleşmesi

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş perakende satış sözleşmesi yapabilmek için yetkili kişiler mülk sahipleri ya da onların vekili, mülk kiraya verilmişse bu durumda yazılı beyan ile kiracı ya da onun vekili, merdiven otomatiği, kalorifer, asansör ve buna benzer ölçümü ayrı sayaçla yapılan ortak alanlar için yönetim kurulları veya yöneticilikler şeklinde sayılmaktadır.

Başvuru esnasında istenen ortak bilgi ve belgeler ise şunlardır: tesisat numarası, TC kimlik numarası, kimlik bilgileri, mülkiyetin kime ait olduğunun bilgisi ve elektriğin kullanılacağı yerin adresidir. Bunun yanı sıra işyeri açan gerçek ve tüzel kişilerden bunlara ek olarak ticaret unvanları, vergi kimlik numaraları, bağlı bulunan vergi dairesinin ismi, kayıtların yapıldığı ticaret sicil memurluğunun ismi de gerekli olmaktadır. Perakende satış sözleşmesi için bu belgelere ihtiyaç vardır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+