TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi

22/06/2018 - Şirketler

TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi

Doğal gaz toptan satış firmaları arasında yer alan TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi Büyük Esat Mahallesi Kız Kulesi Sokak No: 40 Gaziosmanpaşa Çankaya Ankara adresinde faaliyet göstermektedir. 2011 yılında kurulan şirket elektrik enerjisinin üretimi, aktarımı ve dağıtımı ile ilgilenmektedir. Şirketin faaliyet alanına bakıldığında elektrik enerjisi ya da kapasitesinin toptan satışı ile doğrudan serbest tüketicilere tedariki yer almaktadır. Buna ek olarak şirket ana sözleşmesinde yer alan diğer işler de şirketin faaliyet alanına girmektedir.

Şirketin kuruluşundan sonra kendisine Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından doğal gaz piyasasına ilişkin toptan satış lisansı verilmiştir. 26 Ekim 2013 tarihinde başlayan toptan satış lisansının 26 Ekim 2043 tarihinde sona ereceği belirtilmektedir.

TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret A. Ş

TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret A. Ş bünyesinde faaliyet gösteren üç tane hidroelektrik santral bulunmaktadır. Bu santraller sayesinde hidroelektrik enerji üretimi yapan şirket ülkede yer alan tüketicilerin enerji ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü karşılamaktadır. Şirketin bağlı bulunduğu TT Group elektrik, akaryakıt ve doğalgaz sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

TT Grup’un elektrik ve gaz dağıtım şirketi olan TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi grup bünyesinde yer alan on dokuz şirket aracılığıyla elektrik, petrol ve doğal gaz sektörlerinde üretim zincirinin her aşamasında faaliyet göstermektedir. Şirketin enerji üretim kapasitesi incelendiğinde çeşitli enerji kaynaklarına yatırım yaptığı görülmektedir. Kurulduğu gün itibariyle kısa süre içerisinde sektörde adından söz ettiren bir şirket olmayı amaçlayan TT Grup Elektrik Ve Gaz enerjinin üreticiden tüketiciye ulaştırılmasına kadarki her aşamanın tek elden yönetilmesi gerektiği anlayışına sahiptir. Bu sayede şirket bünyesinde tüm süreçler entegre biçimde sürdürülmektedir.

TT Grup Elektrik Ve Gaz

TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde geçen ana faaliyet konuları Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafında şirkete verilen lisanslar ile desteklenmektedir. Buna yönelik olarak şirket serbest tüketicilere yönelik olarak avantajlı tarifeler çerçevesinde doğal gaz ve elektrik satışı yapmaktadır.

Şirketin sahip olduğu köklü sektör deneyimi ve bünyesinde çalışan uzman personel kadrosu ile faaliyet gösterilen alanda farklılaşmak hedeflenmektedir. Buna yönelik olarak TT Grup Elektrik Ve Gaz Toptan Ticaret Anonim Şirketi işletmeler için en avantajlı tarifeleri sunmakta ve tüketicilerin enerji tüketim alışkanlıklarını en hassas şekilde incelemektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+