Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi

28/05/2018 - Şirketler

Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi

10 Ekim 2007 tarihinden itibaren faaliyete geçenMetro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketitüketicilere elektrik dağıtımı yapmaktadır. Bu işlemlerin hepsi elektrik piyasası mevzuatına uygun olarak gerçekleşmektedir. Şirket tarafından sürdürülen faaliyetlere bakıldığında bunlar içerisinde elektrik enerjisi ya da kapasitesinin doğrudan tüketiciye serbest satışı ya da toptan satışı yer almaktadır.

Haneler ve işletmeler için elektrik ticareti yapan şirket işletmelere ucuz elektrik ile tasarruf etme imkanı sağlamaktadır. Elektrik tedarik şirketini Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi’nden yana kullanan tüketicileri için aylık elektrik faturaları daha hesaplı olmaktadır. Aynı zamanda kullanılan elektrik da daha ucuzdur.

Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış A. Ş

Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. bünyesinde indirimli elektrik alabilmek için gerekli ortalama hesaplama şirketin internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için internet sitesi üzerinden indirim sekmesinden hesaplama yapılmaktadır. Hesaplama sırasında fatura bedeli, iskonto oranı ve yıllık tasarruf hesaplanmaktadır. Burada yer alan iskonto oranı tüketilen elektrik miktarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Burada hesaplama yapılabilmesi için aylık elektrik faturasının yüz otuz liranın üzerinde olması gerekmektedir. Fatura girildikten sonra ortaya çıkan yıllık tasarruf miktarı ise tahmini rakamlar olup herhangi bir kesinlik içermemektedir. Ortaya çıkan rakamlar ile tahmini değerler görülmekte lup böylece tüketiciler fikir edinmektedir.

Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi Abonelik Başvuru

Metro Grup Elektrik EnerjisiToptan Satış Anonim Şirketi bünyesinde ucuz elektrik alabilmek için bazı şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Öncelikle ilgili müşterinin serbest tüketici kategorisinde yer almasına ihtiyaç vardır. Buna göre Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen serbest tüketici kavramına göre aylık elektrik tüketimi 3600 kWh üzerinde olan kişiler bu kategoride sayılmaktadır. Bu değer aylık ortalama yüz otuz lira elektrik faturasına tekabül etmektedir. Dolayısıyla bu tutarın üzerinde olan kişiler serbest tüketici olarak değerlendirilmekte ve bu tüketiciler kendi elektrik tedarik şirketini kendileri seçebilmektedir.

Metro Grup Elektrik Enerjisi

Metro Grup ElektrikEnerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi bünyesinde elektrik alabilmek içni çeşitli aşamaların tamamlanması gerekmektedir. İlk aşamada inceleme yapılmaktadır. Buna göre tüketicinin aylık faturası şirket temsilcileri tarafından incelenmekte ve abonelik için uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Edinilen bilgilere göre ilgili müşteriye şirket tarafından fiyat teklifi yapılmakta onaylandığı takdirde sırasıyla geçiş ve memnuniyet aşamaları gelmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+