Pure Energy Elektrik Tedarik Anonim Şirketi

01/03/2018 - Şirketler

Pure Energy Elektrik Tedarik Anonim Şirketi

İstanbul ilinin Kâğıthane ilçesinde faaliyet gösteren Pure Energy Elektrik Tedarik A.Ş. yaklaşık yirmi beş yıldan fazla süredir hizmet vermektedir. Faaliyet alanına bakıldığında elektrik enerjisinin toptan ya da doğrudan serbest tüketicilere satışını sağlamaktadır. Firmanın bütün işlemleri elektrik mevzuatına uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özel bir şirket olan Pure Energy yenilikçi bir yaklaşıma sahiptir. Gerek yerel gerekse uluslar arası alanda profesyonel olan kişiler tarafından kurulan şirket, ülke çapında enerji hizmetleri tedarikçisi olarak liderliği amaçlamaktadır. Buna ek olarak Pure Energy, Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı Sanal Santrali operatörü olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda yenilenebilir enerjinin Türkiye şebekesine entegrasyonunu yapmaktadır.

Pure Energy Faaliyet Alanları

Pure Energy faaliyet alanları temel başlıklar içerisinde incelendiğinde danışmanlık, enerji yönetimi, ticaret ve menşe ön plana çıkmaktadır. Bunları daha detaylı şekilde incelemek gerekirse şirketin en önemli faaliyetlerinden biri elektrik enerjisinin ya da kapasitesinin kömür doğalgaz ve bunların türevlerinin serbest tüketicilere satışını yapmaktır. Aynı zamanda yurt içinden kapasite kiralama ya da kapasite kiraya verme gibi faaliyetler de bulunmaktadır.

Toptan satış lisansına sahip ya da diğer piyasa faaliyetlerini sürdüren tüzel kişilerle iştirak ilişkine girmek de Pure Energy faaliyetleri arasında yer almaktadır. Elektrik enerjisinin ticareti organize piyasalarda, türev piyasalarda ya da enerji borsasında firma tarafından yapılmaktadır. LNG yani spot sıvılaştırılmış doğalgaz ithalatı ve ihracatı da Pure Energy bünyesinde gerçekleşmektedir. Bu amaçla çeşitli yatırımlar yapılmakta, ileri teknoloji kullanılmaktadır.

Pure Energy ve Hizmetleri

Pure energy kendisi ile aynı nitelikte olan kamu ve özel kuruluşlar ile elektrik alışverişi yapabilmektedir. Ancak bu alışveriş neticesinde sözleşme imzalanabilir, ortaklık kurulabilir. Buna ek olarak şirket menkul kıymet satın alabilir, kiralayabilir ya da iktisap edebilir. Ancak bu durum şirket faaliyetleri neticesinde sınırlıdır.

Şirket amacını gerçekleştirmek adına menkul ve gayrimenkul mallar üçüncü şahıslara teminat olarak gösterilebilir. Buna yönelik olarak ilgili mallar üzerinde ipotek ya da rehin tesis edilebilir. Aynı zamanda şirketin amacını gerçekleştirmeye yönelik olarak ihalelere katılmak da faaliyetler arasında yer almaktadır.

Pure Energy Elektrik Tedarik A.Ş.

2016 yılının 27 Haziran tarihinde tescil edilen Pure Energy Mahmut Jerfi Önal yönetiminde faaliyet göstermektedir. İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı olan şirket Kâğıthane’de Papirus Plaza’da hizmet vermektedir. Firmaya ait iletişim ve adres bilgileri resmi internet sitesi üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda sitede bulunan mesaj bölümünden de firma ile irtibat kurmak mümkündür.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+