Sedsal Elektrik Enerjisi Toptan Satış Limited Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından 2014 yılında tedarik lisansı verilen Sedsal Elektrik Enerjisi Toptan Satış Limited Şirketi lisansını yirmi yıllığına almıştır. Bunun yanı sıra alınan üretim lisansının süresi ise kırk sekiz yıl yedi gün olarak belirtilmektedir.

Şirketin merkezi Muğla ilinde olup Tuzla Mahallesi Cahit Gündüz Caddesi Dereli Apartmanı No:18 D:2 Fethiye adresinde hizmet vermektedir. Elektrik dağıtım şirketleri arasında yer alan Sedsal elektrik enerjisi, elektriğin toptan satışı üzerine faaliyet göstermektedir. Bu sayede tüketiciler indirimli elektrik imkânından yararlanabilmektedir. Bundan yararlanabilmek için serbest tüketici kategorisinde bulunulması gerekmektedir. Yani aylık elektrik faturası yetmiş beş liranın üzerinde olmalı, önceki dönemlere ait ödenmemiş elektrik faturası borcu bulunmamalı ve elektrik sayacı elektronik olmalıdır. Eğer elektronik yerine mekanik sayaç var ise bu durumda bağlı bulunan elektrik dağıtım şirketi sayaç değişimi yapmaktadır.

Sedsal Elektrik Enerjisi Toptan Satış Limited Şirketi

Sedsal Elektrik Enerjisi: Toptan Satış

Sedsal Elektrik Enerjisi toptan satış olanağından yararlanacak tüketiciler için bazı hususlar merak konusu olmaktadır. Bunların başında abonelik devri kısmı gelmektedir. Elektriğin Sedsal Elektrik bünyesine geçme aşamasında elektrikte herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Geçiş için hiçbir ücret ödenmemekte ve buna ek olarak elektrik tesisatında ya da altyapıda herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Bu işlem esnasında sadece elektrik tedarikçi değişmekte, elektriğin kalitesinde herhangi bir farklılık meydana gelmemektedir. Yapılan geçiş işlemi sonrasında tüketiciler Sedsal Elektrik Enerjisi Toptan Satış Limited Şirketi farkıyla indirimli elektrik imkanından yararlanmaya başlamaktadır.

Sedsal Elektrik Enerjisi: Hesaplı Elektrik Enerjisi

Sedsal Elektrik Enerjisi serbest tüketicilere indirimli elektrikten faydalanma olanağı sağlamaktadır. Serbest tüketici kapsamına girecek olan kişiler belirlerken Enerji piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen elektrik enerjisi limit düzeyi esas alınmaktadır. Serbest tüketici için bu düzeyde ya da limitin üzerinde harcama yapılması gerekmektedir. Bu tüketiciler elektriği bağlı bulundukları dağıtım bölgesinden almak zorunda değildir ve elektriği hangi tedarikçiden alacağını rahatlıkla seçebilmektedir. Buna yönelik olarak Sedsal Elektrik tüm serbest tüketicilere en uygun ve en hesaplı elektrik enerjisinin temin etmektedir.

Sedsal Elektrik Enerjisi Toptan Satış Limited Şirketi serbest tüketicilere tasarruf imkânı sağlayabilmek adına elektriğin toptan satışını yapmaktadır. Bunun için tüketiciler ile sözleşme yapılmakta ve böylece piyasada meydana gelen belirsizliklere karşı tüketiciler için önlem alınmaktadır. Bu sayede elektrik enerjisi maliyetleri en düşük düzeyde tutulmakta ve elektrik enerjisi piyasasındaki dengesizlik nedeniyle meydana gelen olumsuzluklardan serbest tüketiciler minimum düzeyde etkilenmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+