Çoruh Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Müşteri memnuniyeti ilkesiyle faaliyete başlayan Çoruh Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi bir Kazancı Holding kuruluşudur. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan aldığı elektrik tedarik lisansı ile faaliyet gösteren şirket daha kaliteli hizmet sunabilmek adına sürekli gelişim göstermektedir.

Şirket bünyesinden indirimli elektrik temin edebilmek için pek çok abonelik seçeneği bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en fazla tercih edilen mesken aboneliği ve ticarethane aboneliği olmaktadır. Abonelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde elektrik daha uygun fiyatlardan kullanılabilmektedir. Bu elektrikten yararlanabilmek için serbest tüketici olmak önemlidir. Serbest tüketici aylık elektrik tutarı belli bir tutarın üzerinde olan kişilere verilen isimdir. Bu tutar her yıl güncel haliyle açıklanmaktadır.

Çoruh Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Çoruh Elektrik Perakende Satış A. Ş

Merkezi Trabzon ilinde olan Çoruh Elektrik Perakende A.Ş, Esentepe Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı Özgür İş Merkezi No:145-B adresinde hizmet vermektedir. Şirketin kapsadığı illere bakıldığında bunlar içerisinde Rize, Gümüşhane, Artvin, Trabzon ve Giresun illeri yer almaktadır. Bu iller için yetkilendirilen görevli tedarik şirketidir. Belirtilen illerde daha iyi hizmet verebilmek adına müşteri hizmetleri merkezleri faaliyet göstermektedir.

İlgili illerde bulunan aboneler için her il içerisinde çeşitli tahsilât noktaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şirket, elektrik abonelerine alternatif ödeme kanalları da sunmaktadır. Bu kapsamda internet bankacılığı, telefon bankacılığı, kredi kartı ve otomatik ödeme talimatı ile ödeme gibi seçenekler sayılmaktadır.

Çoruh Elektrik Mesken Ve Ticarethane Aboneliği

Çoruh elektrik mesken aboneliği için ilk başvuruda bazı belgelere ihtiyaç vardır. Bu belgeler tesisat numarası, kimlik bilgileri, tapu sahibinin adı, soyadı, TC kimlik numarası ve tapu tarihi, kiracılar için kontrat tarihi, Doğal Afet Sigortaları Kurumu poliçe numarası, başvuru dilekçesi ve yapı kullanma izin belgesi (yeni abonelikte) şeklinde belirtilmektedir.

Ticarethane aboneliği için istenen belgeler ise mesken aboneliğinden biraz daha farklıdır. Mesken için istenen belgelere ek olarak vergi kimlik numarası, sanayi sicil belgesi( belgesi olanlar için), şirket yetkilisinin imza sirküleri ya da yetkilendirildiğine ilişkin belge(şirketse), ticaret sicil numarası(şirketse) ve sicil müdürlüğünün ismi gereklidir. En fazla belge ticarethane aboneliğinde istenmektedir. Geriye kalan şantiye aboneliği, tarımsal sulama, ibadethane aboneliği, kurumsal abonelik ve köy içme suyu aboneliği için istenen belgeler daha az sayıda olmaktadır. Tüm abonelikler için tesisat numarasına ihtiyaç vardır. Gerekli koşulların sağlanmasıyla birlikte Çoruh Elektrik Perakende Satış bünyesinden indirimli elektrik temin edilebilmektedir


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+