Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi; Diyarbakır, Siirt, Batman, Şanlıurfa ve Mardin’i kapsayan 1,4 milyon müşteriye sahiptir. Sahip olduğu elektrik tedarik lisansı ile şirket müşterilerine elektrik enerjisi sunmaktadır. Yapılan özelleştirme ile birlikte DEDAŞ yani Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş 1 Temmuz 2013 tarihinde ortaya çıkmıştır. Elektrik faaliyetleri Dedaş tarafından yürütülürken buna ek olarak perakende elektrik satış faaliyetlerinin sürdürülmesi amacıyla Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana şirket abonelerine kesintisiz ve sürekli elektrik enerjisini sunmak için çalışmalar ve yatırımlar yapmaktadır.

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş

Bir Eksim yatırım holding kuruluşu olan Dicle Elektrik, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) İLE Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (DEPSAŞ)’ı bünyesinde bulundurmaktadır. DEPSAŞ Perakende satış lisansına sahiptir ve faaliyetlerini buna yönelik olarak gerçekleştirmektedir.

Elektrik tedarikinde şirket serbest müşteriler ile ikili anlaşma yapmakta ve böylece insanların indirimli elektrikten yararlanmasını sağlamaktadır. Serbest olmayan tüketicilerle ise perakende satış sözleşmesi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra mevzuatta tanımlanmış haliyle şirketin “Görevli Perakende Şirketi” vasfı da bulunmakta ve bu anlamda enerji talep edenler için son kaynak tedarikçisi olarak geçmektedir.

Dicle Elektrik Perakende Satış A. Ş Abonelik Müracaatı

Dicle Elektrik tarafından sağlanan enerjiden gerçek ve tüzel kişiler yararlanabilmektedir. Bunun için öncelikle firmanın resmi internet sitesinde yer alan abonelik hizmetleri sayfasına girilerek abonelik gurubu ve türü seçilmelidir. Daha sonra abone ismi ve numarası, TC kimlik numarası, tesisata ait adres bilgileri de girilerek doğrulama kodu ile birlikte gönder sekmesine tıklanmalıdır. Bu sayede abonelik hizmeti için talep oluşturulmakta, ilgili kişiye en kısa süre içerisinde firma tarafından geri dönüş yapılmaktadır.

Dicle Elektrik

Dicle Elektrik faaliyetlerini devam ettirirken her zaman bir yandan da müşterilerin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve beklentilerini karşılamak adına en hızlı şekilde hizmet vermektedir. Şirket müşteri memnuniyeti hep önde tutmakta ve bunu tam manasıyla sağlamak için çalışmalar yapmaktadır. Hizmetlerin temininde doğaya herhangi bir zarar verilmemesi adına gerekli tüm önlemler şirket tarafından alınmaktadır.

Şirket faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan atıklar geri dönüşüm kapsamında değerlendirilmekte ve en yenilikçi çözümler bulunmaktadır. Şirket insan kaynaklarından en verimli şekilde yaralanabilmek için gerekli tüm çalışmaları eksiksiz şekilde yapmaktadır. Buna ek olarak Dicle Elektrik Genel müdür haricinde kendi içerisinde müdürlüklere ayrılmakta ve böylece şirket içerisinde işler sistematik şekilde ilerlemektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+