Doğrudan Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ve Tedarik Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

Anadolu Birlik Holding bünyesinde bulunan Doğrudan Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ve Tedarik Anonim Şirketi, 2013 yılının Ağustos ayında kurulmuş ve 2014 yılında faaliyete geçmiştir. Şirketin kurulmasıyla birlikte üretilen elektrik enerjisinin doğrudan, herhangi bir aracı olmadan en hesaplı şekilde tüketiciye ulaştırılması hedeflenmektedir. Şirketin kuruluşu Konya şeker bünyesinde gerçekleşmiştir. Şirketin elektrik üretimi ve ticareti konusunda yatırımlar yapması Doğrudan Elektrik Enerjisinin ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur. Yapılan çalışmalar ile birlikte şirketin enerji üretim kapasitesi daha da yukarılara çıkarılmıştır. Şirket tarafında üretilen elektriğin yüzde kırk beşlik kısmı Anadolu Birlik Holding bünyesindeki şirketlerin ihtiyacını karşılarken geriye kalan kısım ise Piyasa Mali Uzmanlaştırma Merkezi’ne satılmaktadır.

Doğrudan Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ve Tedarik Anonim Şirketi

Doğrudan Elektrik Enerjisi : Abonelik İşlemleri

Doğrudan Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ve Tedarik A. Ş bünyesinde elektrik tedarik edebilmek için şirketin internet sitesi üzerinden online başvuru yapılabileceği gibi müşteri hizmetleritelefon numarası 0850 800 42 42 aracılığıyla da bilgi alınabilmektedir. Online başvuru formu doldurulurken öncelikle mesken mi yoksa ticarethane için mi elektrik isteneceği seçilmektedir. Daha sonra sayfada yer alan adı, soyadı, iş telefonu, tüzel kişiler için zorunlu olan firma adı ve vergi numarası, il, ilçe, cep telefonu, eposta ve adres bilgileri girilmektedir. Girilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan işlem başarısız kabul edilebilmektedir.

Doğrudan Elektrik Enerjisi : Tarifeler

Doğrudan elektrik bünyesinde sunulan tarifelere bakıldığında bunlar kendi içerisinde sabit tarife ve indirimli tarife olarak ikiye ayrılmaktadır. Sabit tarife elektriğe yapılan zamdan etkilenmek istemeyen, yapılan elektrik zammında bile her zaman aynı fiyatı ödemek isteyen tüketiciler için uygundur. İndirimli tarifede ise faturalar ulusal tarifeler üzerinden hesaplanmakta ancak her ay indirimli gelmektedir. Şirket tarafından sunulan iki tarife için de resmi internet sitesi üzerinde hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu hesaplama aracı ile aylık elektrik faturası üzerinden hangi tarifede ne kadar tasarruf edileceği ortaya çıkmaktadır. Böylelikle tüketiciler kendilerine en uygun tarifeyi rahatlıkla seçebilmektedir.

Doğrudan Elektrik : Geçiş Süreci

Doğrudan Elektrik Enerjisi abonesi olabilmek için öncelikle başvuru yapılmaktadır. Başvuru için internet üzerinden, ilgili telefon numaralarından ve eposta üzerinden başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Talebe yönelik olarak başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte şirket tarafından ulaştırılan sözleşme imzalanmakta ve TC kimlik numarası ile bir fatura örneği eklenerek şirkete gönderilmektedir. Bu aşamaların tamamlanmasıyla birlikte indirimli elektrikten yararlanılabilmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+