Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi

01/05/2018 - Şirketler

2003 yılında kurulan Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi STFA Yatırım Holding grup şirketidir. Şirketin faaliyet alanlarına bakıldığında bunlar içerisinde elektrik ticareti, doğal gaz dağıtımı, doğal gaz ticareti ve yenilenebilir enerji alanları dikkat çekmektedir. Özellikle doğal gaz ticaretinde Enerya ülkede en yaygın ikinci özel doğal gaz dağıtım şirketidir.

Enerya 2014 yılından itibaren faaliyet alanlarında çeşitliliğe gitmiştir. Buna yönelik olarak Türkiye’de enerji piyasalarının liberal hale gelmesiyle birlikte elektrik ticareti giderek önem kazanmıştır. Yapılan düzenleme ile birlikte serbest tüketici kategorisinde bulunan kişiler kendi elektrik tedarikçisini seçme hakkına kavuşmuştur. Bu durum Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi için avantaj teşkil etmiş ve sektörde hızlı bir gelişme göstermiştir.

Enerya elektrik, elektrik ticareti için gerekli olan lisans belgesini Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan 2013 yılında almıştır. Bununla birlikte hizmet kapsamına elektriği de ekleyen Enerya, hizmet kalitesini müşterilerine ulaştırabilmek adına çalışmalar yapmıştır.

Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi

Enerya Elektrik: Abonelik İşlemleri

Serbest tüketici kavramına bakıldığında aylık elektrik faturası harcaması Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen limitte ya da bu limitin üzerinde olan tüketiciler bu kategoriye girmektedir. Bu tüketiciler elektriklerini Enerya Elektrik Ticaret A.Ş’den aldıkları takdirde şirketin sağladığı indirimden yararlanmakta ve giderlerini azalmaktadırlar. Şirket bünyesinden elektrik tedarik edebilmek için tüketiciler ile sözleşme yapılmaktadır. Yapılan belirsiz süreli ya da süresi bir yıl ve üzeri olan sözleşmeler herhangi bir ceza ödemeden feshedilebilmektedir.

Enerya Elektrik Ticaret A. Ş bünyesinden elektrik tedarik edebilmek için ilk aşamada elektrik faturası Enerya uzmanı tarafından incelenmektedir. Yapılan incelemenin ardından ilgili tüketiciye aylık elektrik giderini azaltmaya yönelik teklif sunulmaktadır. Yapılan teklifin kabul edilmesi ile birlikte evrak süreci başlamakta ve aboneliğin devri için gerekli evraklar tamamlanmakta, sözleşme imzalanmaktadır. Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra herhangi bir somut değişikliğe maruz kalmadan Enerya abonesi olunmakta, elektrik faturaları düzenli olarak ilgili tüketiciye iletilmektedir. Enerya bünyesinde elektrik temin edildiğinde altyapıda herhangi bir değişiklik meydana gelmemektedir. İstenilen elektriğin kısa süre içerisinde kullanılabilmesi için elektrik tedarik başvurusu ayın beşine kadar yapıldığı takdirde bir sonraki ayın birinde elektrik kullanımı başlamaktadır.

Elektrik aboneliğinin devri esnasında tüketici bu işleme bağlı olarak herhangi bir elektrik kesintisi yaşamamaktadır. Enerya Elektrik Ticaret bünyesinde sunulan kaliteli ve uygun fiyatlı elektrik sayesinde tüm serbest tüketiciler aylık elektrik giderlerini minimum düzeyde tutabilme avantajı elde etmektedir.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+