Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

2013 yılı itibariyle İzmir ve Manisa illerinde kurulan Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi bir Aydem kuruluşudur. Aynı zamanda Bereket Enerji Grubu’nun bir iştiraki olarak da bilinmektedir. Şirketin kuruluş yıllarında İzmir ve Manisa illerinde yaklaşık 2,94 milyon müşterisi bulunmaktadır. Dolayısıyla temel kuruluş amacı müşterilerine daha düşük maliyetli enerji sağlamak ve bunu sürekli kılmaktadır. Bunu yaparken de hiçbir zaman kaliteden ödün verilmemektedir.

Gediz Elektrik müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Enerji piyasası içerisindeki duruşunu sürekli güçlü kılarak yoluna devam eden Gediz Elektrik serbest tüketiciler ile ikili anlaşma yaparken, serbest olmayan tüketiciler ile de Perakende Satış sözleşmesi yaparak elektrik temini sağlamaktadır. Bu sayede dileyen herkes düşük maliyetli ve kaliteli elektrik kullanabilmektedir.

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş

Gediz Elektrik şirketi sunduğu kaliteli enerji ile hayata canlılık getirmeyi hedeflemektedir. Bunun için günlük yaşamı daha kolay hale getiren, keyifli ve rahat yapan ürünler sunmak için faaliyetler sürdürmektedir. Şirket aynı zamanda Bereket Enerji Üretim A.Ş, Aydem Elektrik Perakende A.Ş., Bereket Jeotermal Enerji A.Ş, Aytaş Ayakkabı Yan Sanayi Ve Ticaret A.Ş, Tümaş Mermer, Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş ve Pınarım Gıda ve Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi Ticaret LTD. Şti gibi grup şirketlere sahiptir. Bunlardan Aydem Elektrik Gediz Elektrik’i bünyesine dahil etmiştir.

Gediz Elektrik Perakende

Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği’ne göre aylık elektrik faturası seksen liranın üzerinde olan herkes Gediz Elektrik hizmetinden yararlanabilmektedir. Bunun için ikili anlaşma yapılmakta ve bu anlaşma esnasında tüketim noktasının tesisat numarası ve nüfus cüzdanı aslı gereklidir. Tesisat numarası elektrik faturası üzerinde yer almaktadır. Ticarethane müşterileri için ise imza sirküleri ile vergi levhasına ihtiyaç vardır. Bunlarla birlikte yapılan belirli süreli sözleşmelerde anlaşma süresi iki yıl olarak belirlenmiştir. Yapılan sözleşmenin Enerji Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği gereğince kullanıcı adına olması gerekmektedir.

Gediz elektrik tercih edildiğinde elektrik giderlerinde tasarruf mümkün hale gelmektedir. Elde edilen indirim sayesinde daha kaliteli hizmet alınırken aynı zamanda ekonomik yönden de rahatlama sağlanmaktadır. İndirimli elektrikten yararlanabilmek için Enerji Piyasaları İşletme A.Ş onayı gereklidir. Bu onayın ardından elektrik indirimli olarak tedarik edilmekte ve Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından faturalandırmak başlamaktadır. Bunlara ek olarak bazı dönemlerde Gediz Elektrik ve grup şirketlerinde kampanyalar düzenlenerek müşterilerin avantajlı çıkması sağlanmaktadır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+