İndirimli Elektrik Piyasa Avantajları Nelerdir?

14/02/2018 - Genel Bilgiler

İndirimli Elektrik Piyasa Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin, yaşamımızın her alanına girmesi ile elektrik kullanımı bir zorunluluk haline geldi. Şimdi ev eşyalarını düşünelim, içinden hiç elektrik tüketimi olmayan bir eşya var mı? Yok denilecek kadar az diyebiliriz. Çünkü etrafımızda çok fazla elektronik eşya bulunmakta. Bu yüzden elektrik tasarrufu önemli bir unsur haline geldi diyebiliriz. Elektrik tasarrufunu, aynı zamanda indirimli elektrikle de sağlamak mümkün. Peki, indirimli elektrik kullanımının piyasa avantajlarına bir göz atmaya ne dersiniz?

İndirimli Elektrik Piyasa Avantajları Nedir?

Genel itibariyle indirimli elektrik, tasarruf etmek isteyenlerin ilk olarak tercih ettiği seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik indirimli elektrik sayesinde birçok yeni girişimin önüne açıklık getirilmektedir. Ayrıca serbest tüketiciler bazında baktığımızda belirtmiş olduğumuz sağlayan herkes elektrik bütçelerine katkı da bulunabilecektir. Alternatifin çok olması sebebi ile piyasalar bazında bir avantaj söz konusu olduğu söylenebilir. Piyasayı dengede tutmak için sektördeki rakiplerin fazla olması serbest tüketici açısından her yönden avantaj sağlamaktadır.

Serbest Tüketici Nasıl Olur?

Öncelikle indirimli elektrik kullanmak için en temel gereklilik, serbest tüketici olunmasıdır serbest tüketici olmalısınız. Bunun içinde iki şart bulunmaktadır. Bu şartlar ise şu şekilde: Elektrik faturanızın ortalama olarak 82 TL üzerinde olmalıdır ve elektronik sayacınızın var olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan ve serbest tüketici tarifesine geçen kişilerin yaklaşık olarak %5 - %6 enerji tasarrufları olacaktır. Elektrik tasarrufu için daha fazla bilgi edinin.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+