LED Ampuller Hakkında Bilmedikleriniz

14/02/2018 - Genel Bilgiler

LED  Ampuller Hakkında Bilmedikleriniz

Etrafımızdaki her şeyin elektronik olması sebebi ile artık elektrik hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Hal böyle olunca elektrik faturalarının cebe uygunluğu için birçok alternatif çözüm yolu oluşturuldu. Çevre dostu, enerji dostu adı altında birçok ürün piyasadaki yerini aldı. Aydınlatma alanında ise bu çerçevede ürünler bulunmakta. Bu ürünlerden biri ise LED ışıklandırmalar. Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlaması sebebi ile LED ürünler, daha çok tercih edilmekte. Peki, LED hakkında daha çok bilgi edinmeye ne dersiniz?

Sera Gazını Azalttı

Çevreye duyarlı olması sebebi ile tüm Dünya’nın ortak bir problemi olan sera gazları, LED ile 3 milyon kg civarında bir azaldı. Bu sayıyı daha iyi anlayabilmeniz adına bir örnek verecek olursak, sadece Amerika standart aydınlatma yerine Energy Star LED kullansa, araç trafiğinden toplam 648.000 aracın çıkması ile eş değer bir etki yaratılıyor. Küresel ısınmayla mücadele etmek adına yapılan kullanılan Energy Star LED aydınlatma, küçük bir adım olarak nitelendirebilirsiniz ancak bu kelebek etkisi gibi büyük sonuçlar doğuracaktır.

Bütçenizden 6.000 Dolar Düşürür

Az önce Energy Star LED’in, Dünya çapındaki etkisini açıkladık. Şimdi ise daha özele inelim, bir evde standart aydınlatma yerine Energy Star LED kullanıldığında, yaklaşık olarak 6.000 dolar tasarruf elde ediliyor. 6.000 dolar ile ne yapmak istersiniz? İster hayallerinizin tatiline çıkın ister hayalinizdeki elektronik eşyayı alın, seçim sizin.

Uzun Ömürlüdür

Energy Star LED’lerin tasarrufların yanında en büyük özelliği uzun ömürlü olmalarıdır. Bunu sayıya dökecek olursak eğer, normal aydınlatmaların ömründen yaklaşık olarak 25 yıl daha fazla diyebiliriz. Energy Star LEDlerin ömrü ortalama 13 ila 22 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu rakamı bir örnek yardımı ile daha iyi pekiştirmeye ne dersiniz? Çocuğunuzun doğumundan itibaren taktığınız bir Energy Star LED aydınlatma o üniversiteye gidinceye kadar kullanabilirsiniz!

"Led Aydınlatma İle Tasarrufun İpuçları" yazımıza gözatabilirsiniz.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+