Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

08/03/2018 - Şirketler

Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi

OEPSAŞ yani Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi; Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinde faaliyet göstermektedir. Şirket Enerji Piyasası Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından verilen elektrik tedarik lisansına sahiptir. Bu sayede bir milyon yedi yüz bin müşteriye perakende elektrik satışı gerçekleştirmektedir. Merkezi Eskişehir ilinde bulunan Osmangazi Elektrik müşterilerinden aldığı sevgi ile sürekli daha fazla enerji temin etmektedir.

Şirket 2017 tarihinde Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından satın alınmıştır ve böylece Zorlu Enerji grubu bünyesine girmiştir. Zorlu Enerji Grubu’nun kuruluşu ise 1993 yılına dayanmaktadır. Enerji sektöründe farklı alanlarda faaliyetlerde bulunan bu şirket entegre bir hizmet karması sunan şirketler topluluğudur.

Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi Abonelik

Osmangazi Elektrik bünyesinde enerji alabilmek için öncelikle abonelik işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için ilgili kişi kendisine en yakın olan müşteri hizmetleri merkezine gider ve evraklarını teslim eder. Daha sonra güvence bedeli tahsil edilerek abonelik sözleşmesi imzalanır ve ilgili müşterinin elektriği iki iş günü içerisinde açılmaktadır.

Abonelik başvurusunda gerekli belgeler incelendiğinde bunlar mesken, işyeri ve tüzel abonelikler için farklılık göstermektedir. Şirket ayrıca şehir aileleri ve muharip/malul gaziler için de ayrı evraklar istemektedir. Örneğin mesken aboneliği için istenen evraklara bakıldığında bunlar içerisinde aboneliğin yapılacağı yere ait abonelik numarası, nüfus cüzdanının aslı, potansiyel vergi numarası ve yönetim karar defteri fotokopisi gerekmektedir. Bu belgelere mesken ortak kullanım alanları abonelikleri için ihtiyaç duyulmaktadır. Normal meskenler için abonelik numarası, nüfus cüzdanı aslı ve doğal afet sigortaları kurumu poliçesi yeterli olmaktadır.

Osmangazi Elektrik Ve Tedarikçi Değişim Süreci

Genellikle tüketiciler tedarik değişim süreci ile ilgili pek çok konuyu merak etmektedir. Öncelikle bu süreçte sayaç değişmemekte ve elektrik herhangi bir kesintiye uğramamaktadır. Tesisatta da herhangi bir değişiklik yapılmamakta ve abonelik başladığı andan itibaren elektrik faturaları Osmangazi Elektrik tarafından indirimli olacak şekilde düzenlenmektedir. Gelen elektrik faturalarının ödemesi OEPSAŞ ödeme kanalları aracılığıyla yapılmaktadır.

Osmangazi Elektrik bünyesinde sunulan hizmetler içerisinde farklı tarifeler yer almaktadır. Bunlar için aboneler OEPSAŞ müşterileri arayarak kendilerine en uygun olan elektrik tarifesini seçebilmektedir. İçinde bulunulan ay içerisinde yapılan elektrik tüketimi bulunan bölgedeki yetkili kişiler tarafından tespit edilmektedir. Elde edilen değerler dağıtım şirketi tarafından Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş bünyesine bildirilir ve ayın ikisinden itibaren faturalamaya başlanır.


Paylaş:

Facebook Twitter WhatsApp Google+